AKP’li başkan Boğaziçi direnişine selam gönderen CHP’li üyeyi salondan kovdu ortalık karıştı

3 Şubat 2021 Çarşamba

Manisa’nın Yunusemre Belediye Başkanı Mehmet Çerçi’nin, Boğaziçi öğrencilerine selam gönderen CHP’li meclis üyesi Bülent Mersinli’yi salondan atmaya çalışması üzerine İyi Partili üyeler de salonu terk etti.

Manisa Yunusemre Belediye Başkanı Mehmet Çerçi’nin, Boğaziçi öğrencilerine selam gönderen CHP’li meclis üyesi Bülent Mersinli’yi salondan atmaya çalışması üzerine İyi Partili üyeler de salonu terk etti.

2009 yılında Kamer Genç’in Fethullah Gülen’e sert sözler söylemesi üzerine Genç’in üstüne yürümesiyle tanınan Çerçi, 17-25 Aralık süreci öncesi FETÖ’ye destek mesajları attığı iddia edilen bir kişiyi dışarıdan danışman olarak atayınca, CHP grubundan tepki almıştı.

Tartışma Belediye Başkanı Çerçi’nin milletvekiliyken parlamentoda Kamer Genç ile kavgasına gelince ipler kopmuştu. AKP’li Belediye Başkanı Çerçi konuşmasında, “Ne kadar tanıyorsunuz? Ben 9 yıl çalıştım adamla. Cumhurbaşkanı’na giydiriyor, Başbakan’a giydiriyor, bilmem Fethullah’a giydiriyor, bilmem ne hocaefendiye, başka bir mübarek insanlara sallıyor” ifadelerini kullanmıştı.

 

Benzer Haberler