AKP’li Ali İhsan Yavuz: Yapılan kanunsuzlukları karşılıksız bırakmamak çok daha önemliydi

24 Haziran 2019 Pazartesi

AKP Genel Başkan Yardımcısı ve Seçim İşleri Başkanı Ali İhsan Yavuz, sosyal medya hesabından 23 Haziran seçiminin sonuçlarını değerlendirdi. Yüksek Seçim Kurulu’na (YSK) 31 Mart seçimlerinin iptali başvurusunu yapan Yavuz, “İstanbul’u kazanmak elbette çok önemliydi ancak yapılan kanunsuzlukları karşılıksız bırakmamak çok daha önemliydi” dedi.

Yavuz, 31 Mart seçimlerinin iptaline ‘gerekçe’ olan ‘kanunsuzluklara’ değinirken, “İstanbul’u kazanmak elbette çok önemliydi. Ancak yenileme sürecinde de sık sık dile getirdiğimiz üzere, seçim kurallarının eksiksiz uygulanmasını sağlamak ve yapılan kanunsuzlukları karşılıksız bırakmamak çok daha önemliydi” ifadelerini kullandı.

Yavuz, açıklamalarına şu şekilde devam etti:

“Biliyoruz ki demokrasilerde seçim olmazsa olmazdır. O yüzden seçim iş ve işlemlerinin sıkı şekil kurallarına bağlı olarak uygulanması, süreçlerin; kimsenin şüphe ve endişe duymayacağı aleniklikte işletilmesi şarttır.

“İşte buna katkı sağlaması bakımından İstanbul seçim yenileme süreci çok önemlidir. Zira süreçler, yeniden kanunun öngördüğü kurallara uygun hale getirilmiş ve gelecekte tekrar güvenli seçim süreçlerinin işletilmesi yolu açılmıştır.

“Bizler elimizden geleni yapıp gerisini Allah’a havale eden tevekkül sahibi insanlarız. İstanbul seçimlerinin yenilenmesi sürecinde, hep birlikte çok çalıştık. Sürece katkı veren herkese teşekkür ediyor, sonucun hayırlı olmasını diliyorum. Taptaze ümitlerle, durmak yok yola devam…”

Benzer Haberler