AKP’den Kabaş, Özkoç ve Erdoğdu’ya 81 ilde suç duyurusu

22 Ocak 2022 Cumartesi

AKP’den Kabaş, Özkoç ve Erdoğdu’ya 81 ilde suç duyurusu

AKP Genel Başkan Yardımcısı, Teşkilat Başkanı Erkan Kandemir, parti teşkilatının 81 ilde Sedef Kabaş, Engin Özkoç ve Aykut Erdoğdu için suç duyurusunda bulunacağını duyurdu.

Gazeteci Sedef Kabaş, Uğur Dündar’ın sunduğu ‘Demokrasi Arenası’nda “Çok meşhur bir söz vardır. Taçlanan baş akıllanır diye. Ama görüyoruz ki gerçek değil. Ya da tam tersi bir söz vardır. Büyükbaş hayvan bir saraya girdiği zaman o kral olmaz. O saray ahır olur” demiş ve hakkında ‘Cumhurbaşkanı’na hakaret’ten soruşturma açılarak gözaltına alınmıştı.

AKP, Kabaş’la birlikte programın diğer iki konuğu Engin Özkoç ve Aykut Erdoğdu için de harekete geçti. AKP Genel Başkan Yardımcısı Kandemir, Özkoç ve Erdoğdu da dahil olmak üzere 3 isim hakkında AKP teşkilatları olarak suç duyurusunda bulunacaklarını duyurdu.

Kandemir Twitter’dan konuyla ilgili, “Bir televizyon kanalında Sayın Genel Başkanımız, Cumhurbaşkanımıza dönük kabul edilemez, ahlaksız ifadeler sebebiyle AK Parti teşkilatları olarak tüm ülke genelinde Sedef Kabaş, Engin Özkoç ve Aykut Erdoğdu için suç duyurusunda bulunacağız. Kamuoyuna saygıyla duyururuz” mesajını paylaştı.

Sedef Kabaş’a ‘Erdoğan’a hakaret’ten soruşturma

Merdan Yanardağ: TELE1’e karşı yeni bir saldırı hazırlığı yapılıyor

Gece 02.00’de gözaltına alınan Sedef Kabaş adliyeye sevk edildi

Benzer Haberler