AKP’den İstanbul’da patates, soğan hamlesi

12 Nisan 2021 Pazartesi

AKP’den İstanbul’da patates, soğan hamlesi

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın talimatıyla üreticiden alınan patates ve soğanlar İstanbul’a ulaştı. 10 ilçede 164 bin aileye 10 kilo kuru soğan ve 20 kilo patatesin ücretsiz dağıtılacağı belirtildi.

Tarım ve Orman Bakanlığı’na bağlı Toprak Mahsulleri Ofisi tarafından üreticiden temin edilen patates ve soğanlar, İstanbul Valiliği koordinasyonunda, İlçe Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları aracılığıyla dağıtılmaya başlandı.

CHP’li Seyit Torun: İktidarın aklına yeni geleni biz uzun zamandır yapıyoruz

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın İstanbul’da belirlediği 10 ilçedeki 164 bin aileye yardım yapılacağı belirtildi.

10 KİLO SOĞAN, 20 KİLO PATATES

İstanbul’un Tuzla ilçesine gelen araçlarla ilk sevkıyatlar yapıldı. Niğde ve Nevşehir’den patates yüklenen 10 TIR’dan 4’ünün İstanbul’a ulaştığı, gün içerisinde 4 aracın da geleceği duyuruldu. İhtiyaç sahibi her aileye 10 kilo kuru soğan ve 20 kilo patates ulaştırılacağı açıklandı.

Kasım ayında zam şampiyonu soğan oldu

İstanbul Vali Yardımcısı Özlem Bozkurt Gevrek, “Devletimizin, çiftçimizin ve yardıma muhtaç vatandaşımızın her zaman yanında olduğunun güzel bir göstergesi olan bu hizmetin hayırlı uğurlu olmasını diliyoruz” dedi.

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “1 milyon 250 bin ton patates ve 300 bin ton soğanı Ramazan’da hibe olarak ihtiyaç sahiplerine dağıtacağız” açıklamasında bulunmuştu.

AKP Türkiye’yi soğana muhtaç etti! Gümrük vergisi sıfırlandı

Benzer Haberler