AKP’den, Bülent Arınç’a Erdoğan’lı yanıt

30 Kasım 2021 Salı

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yeni dönem için adaylığını açıklamadığını, kendisinin de aday olabileceğini söyleyen Bülent Arınç’a AKP Sözcüsü Ömer Çelik yanıt verdi.

AKP Sözcüsü Ömer Çelik, partisinin Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplantısı sonrasında açıklamalarda bulundu. Eski TBMM Başkanı Bülent Arınç’ın, “Erdoğan’a rakip olmayacağım diye içtihatta bulundum; beni fazla zorlamasınlar, içtihatlar değişebilir” ve “Bizim adayımızın kim olacağı konusunda sadece Bahçeli’nin söylediği var, ‘Bizim adayımız Erdoğan’dır’ diyor. Ama AK Parti cenahından ve bizzat Erdoğan’ın kendisinden ‘Ben aday olacağım’ diye bir söz gelmedi” sözlerine yanıt geldi. AKP Sözcüsü Çelik, Arınç’ın adaylıkla ilgili sözlerine, “Cumhur İttifakı’nın adayı tabi ki Sayın Cumhurbaşkanımızdır” diyerek yanıt verdi.

Çelik’in açıklamalarından öne çıkanlar şöyle;

“KADINA YÖNELİK ŞİDDETLE MÜCADELE İÇİN ÇALIŞMALAR GERÇEKLEŞTİ”

Kadına yönelik şiddetle mücadele konusunda da kapımız herkese açık. 24 Kasım’da AK Parti Kadın Kolları bu çerçevede bir çalışma gerçekleştirdi. Bu çalışma MYK’nın da gündemine gelecektir.

“ADAY ERDOĞAN”

Cumhurbaşkanımızın 2023 seçimlerinde tekrar aday olup, olmayacağı konusu spekülasyona açık veya sorgulama konusu değil. Cumhur İttifakı´nın adayı tabi ki Cumhurbaşkanımızdır.

“KILIÇDAROĞLU’NUN SÖZLERİ YAKIŞIKSIZDIR!”

MGK’da ülke ile ilgili her türlü ulusal güvenlik konusu ele alınır. Tabi ki Türkiye Cumhuriyeti’nin etrafındaki ekonomik gelişmeler de ele alınır. Milli güvenlik terör ya da asayişle sınırlı değildir. Bu açıdan Kılıçdaroğlu’nun ‘meze’ lafı da yakışıksızdır.

ASGARİ ÜCRET

Hakkaniyetli ve makul bir asgari ücret tablosunun ortaya çıkması için bütün enstrümanlar değerlendiriliyor. Çeşitli görüşler ortaya konuldu. Belli görüşler olgunlaştı. Tabi ki AK Parti bu sıcak gündem ile ilgili de bir değerlendirme yapmıştır.

Kutalmış Türkeş’ten Bahçeli’ye yanıt: Bahçeli ülkücü değildir!

Benzer Haberler