AKP’de Nureddin Nebati’nin sözlerine tepki: Bunlar söylenmez!

19 Aralık 2021 Pazar

Hazine ve Maliye Bakanı olarak atanan Nureddin Nebati’nin enflasyon artışına ilişkin “Ben bütün varlığımı kaybederim bu iş düzelmezse” sözleri AKP içinde tepki çekti.

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Lütfi Elvan’ın yerine Hazine ve Maliye Bakanı olarak göreve getirilen Nureddin Nebati’nin “Bitersek hep beraber biteceğiz. Kazanırsak hep beraber. Sen maaş alıyorsun. En fazla neyini kaybedersin? Enflasyonun altında ezilirsin. Ama ben bütün varlığımı kaybederim bu iş düzelmezse eğer” sözleri AKP içerisinde tepki çekti.

Gazete Duvar’ın ‘Duvar Arkası’ bölümünde konuya ilişkin, “Muhalefetin büyük tepki gösterdiği bu sözler AK Parti’de de rahatsızlık yarattı. Böyle konuşmanın siyaseten kabul edilemeyeceğini, kamuoyuna mesaj verirken çok ciddi ve dikkatli olunması gerektiğini belirten bir yetkili, “Bu sözler off the record bile söylenmez” dedi. AK Parti’de bakanın döviz kurundaki yükselişte dış müdahale etkisi olmadığı yönündeki sözlerine de itiraz vardı.” ifadelerine yer verildi.

AKP MKYK üyesinden Bakan Nebati’ye tepki!

 

Benzer Haberler