AKP’de ıstakoz krizi: Paylaştıysanız istifa edeceksiniz

Yayın tarihi: 14 Nisan 2024 Pazar 12:44 pm - Güncelleme: 14 Nisan 2024 Pazar 12:44 pm

AKP Milletvekili Şebnem Bursalı’nın paylaştığı ıstakoz fotoğrafı partisini karıştırdı. AKP’li Mücahit Birinci Bursalı’ya “Partimizden defolup gidin kardeşim” dedi.

AKP İzmir Milletvekili Şebnem Bursalı’nın Monaco’da yediği ıstakozun fotoğrafını sosyal medya hesabından paylaşmasına partisinden tepki geldi.

AKP MKYK Üyesi Mücahit Birinci, Bursalı’nın paylaşımına sert tepki göstererek “Herkes kendine gelsin! Ya da bu partiden defolup gitsin! Yeter!” mesajı paylaştı.

Sosyal medya hesabından açıklama yapan Birinci, şu paylaşımda bulundu:

“Milletimiz geçim sıkıntısındayken, millet çareler ararken, devletimiz dişini tırnağına takmış ekonomiyi düzeltmeye çalışırken, siz gidip Monaco’da ISTAKOZ yiyemezsiniz, hadi yediniz bunu paylaşamazsınız! O ki paylaştınız, o zaman bu partiden istifa edeceksiniz. Sizin bu tavrınıza, bu ruh halinize hangi parti uygunsa, oraya gideceksiniz! Yer sofralarında kurulmuş, emekle, darbeler, bin bir badireler atlatmış bu partide siz ve sizin gibilere yer yok. Siz burayı babanızın çiftliği zannediyorsunuz, lakin burası halkın bağrından kopmuş, bu milletin öz evladı Recep Tayyip Erdoğan’ın partisidir kardeşim! Burada artık bu tavırda olanlara yer yok! Biz, size rağmen, sizin gibileri tek tek ayıklayana kadar, ölene kadar Reisimize sahip çıkacağız. Siz, bizim tane tane topladıklarımızı, kamyonu devirerek dökmeye çalışsanız da biz, yılmadan, sizlerden ve sizin gibilerden partimizin izzetini koruyacağız. Uzun uzun yazardım, sabaha kadar yazardım, ama o fotoğraf, inanın bana, bu kadar yazmayı bile hak etmiyor.

Aslında tek cümle yeter:

‘Partimizden defolup gidin kardeşim’ konu bu kadar basit.”

SONRASINDA ERDOĞAN’IN FOTOĞRAFINI PAYLAŞTI

Mücahit Birinci, bu paylaşımının hemen ardından AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yer sofrasındaki fotoğrafını da yorumsuz olarak paylaştı.

CHP’li Oğuz Kaan Salıcı’dan yediği ıstakozu paylaşan AKP’li Şebnem Bursalı’ya tepki

Kaynak: HABER MERKEZİ