AKP’de istifalar ‘sessiz sedasız’ devam ediyor! Üç eski bakandan daha istifa kararı…

28 Ağustos 2019 Çarşamba

AKP’de istifalar ‘sessiz sedasız’ devam ediyor! Üç eski bakandan daha istifa kararı…

AKP’de istifalar devam ediyor… 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile birlikte yeni parti kurma hazırlıklarını sürdüren eski Başbakan Yardımcısı Ali Babacan’ın partisine katılmak için eski Bakanlardan Nihat Ergün, Hüseyin Çelik ve Beşir Atalay’ın AKP’den sessiz sedasız istifa etme kararı aldıkları öne sürüldü. İstifa iddiasını Nihat Ergün doğrularken, Hüseyin Çelik ” Şuan için partimdeyim, istifam söz konusu değildir” açıklamasında bulundu.

AKP’de istifalar sessiz sedasız devam ediyor… Eski Bakanlardan Nihat Ergün, Hüseyin Çelik ve Beşir Atalay, AKP’den istifa etme kararı aldılar.

AKP’de flaş istifa! Eski Adalet Bakanı Sadullah Ergin: Parti üyeliğinden çıkma butonuna basarak istifa ettim

Kamuoyuna açıklama yapmayacaklar

Edinilen bilgilere göre, eski Adalet Bakanı Sadullah Ergin’in AKP’den istifa etmeden önce eski Bakanlardan Nihat Ergün, Hüseyin Çelik ve Beşir Atalay ile birer görüşme yaptığı, bu üç eski bakanında Sadullah Ergin gibi kamuoyuna herhangi bir açıklama da bulunmadan istifa edecekleri belirtildi. Eski Bakanlardan Beşir Atalay, 23 Şubat 2018 tarihinden itibaren sosyal medyada herhangi bir paylaşımda bulunmaz iken, Hüseyin Çelik’in hesabını aktif kullandığı, Nihat Ergün’ün ise resmi bir hesabı bulunmadığı görülüyor.

AKP’li Hüseyin Çelik’ten istifa açıklaması

YENİ PARTİ İÇİN Mİ İSTİFA ETTİ?

Serkut Bozkurt | İşte Yeni Parti’nin kurucu isimleri!

Sputnik’in paylaştığı bilgiye göre ise, eski bakan ve milletvekili Beşir Atalay da Ali Babacan’ın kuracağı yeni parti için AKP’den istifa ettiğini açıkladı.

Beşir Atalay kimdir?

1 Nisan 1947 tarihinde Kırıkkale ilinin Keskin ilçesinde Armutlu köyünde doğmuştur. Babasının adı Mehmet, annesinin adı Memduha’dır. Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesini bitirdi.

Yüksek lisans ve doktorasını Erzurum Atatürk Üniversitesi İşletme Fakültesinde tamamladı. Erzurum Atatürk Üniversitesinde öğretim üyeliği yaptı. ABD Michigan Üniversitesinde ziyaretçi öğretim üyesi olarak bulundu. 1983′te sosyoloji doçenti oldu. DPT’de Sosyal Planlama Daire Başkanlığı görevinde bulundu.1992′de profesör unvanını aldı.

Marmara Üniversitesinde Öğretim Üyeliği, UNESCO’da Türkiye Milli Komisyonu Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerini yürüttü. Kırıkkale Üniversitesi Kurucu Rektörü olarak görev yaptı. Ankara Sosyal Araştırmalar Merkezi’nin (ANAR) Koordinatörü olarak çalıştı.

Çeşitli kitap, makale ve tebliğleri yayınlandı. 22 ve 23. Dönemde Ankara Milletvekili seçildi. 58 ve 59. Hükümetlerde Devlet Bakanlığı, 60. Hükümette İçişleri Bakanlığı yaptı.Haziran 2011 yılı genel seçimlerinde AKP‘den Kırıkkale Milletvekili seçildi. 61. Türkiye Cumhuriyeti Hükümetinde Başbakan Yardımcısı olan Beşir Atalay, Başbakan Davutoğlu’nun kurduğu 62.Hükümeti’nde görevinden alındı.“Tarihin hiçbir döneminde böyle vali yok” – Gün Başlıyor (28 Ağustos 2019)

Benzer Haberler