AKP’de büyük kavga: Soylu’nun istifası partiyi ikiye böldü!

Yayın tarihi: 13 Nisan 2020 Pazartesi 11:10 pm - Güncelleme: 13 Nisan 2020 Pazartesi 11:10 pm

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun istifa kararının ardından flaş bir paylaşımda bulunan AKP Kadın Kolları Başkanı Lütfiye Selva Çam, “Sana o yetkiyi kimin verdiğini unutma” ifadelerini kullandı. ‘AKP’nin Yeliz’i olarak bilinen Ahmet Hamdi Çamlı’dan destek geldi. Çamlı ‘paralı troller’ dedi, ortalık karıştı. #AhmetHamdiÇamlıÖzürDile hastagi TT oldu

Koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında cuma günü İçişleri Bakanlığı’nca 30 büyükşehir ve Zonguldak’ta sokağa çıkma yasağı ilan edilmiş, ancak kararın 22:00’de açıklanması vatandaşlar arasında büyük paniğe neden olmuştu.

Vatandaşların marketlere ve fırınlara akın ederken, sosyal mesafe de ihlal edilmiş ve durum kamuoyunda büyük tepki toplamıştı.

TEPKİLERİN ARDINDAN İSTİFA KARARI

Eleştirilerin çığ gibi büyümesinin ardından İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, dün akşam istifa kararı aldı. Soylu’nun kararı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından kabul edilmedi.

O PAYLAŞIM PARTİLİLERİ İKİYE BÖLDÜ

Soylu’nun istifa kararının hemen akabinde AKP Kadın Kolları Başkanı Lütfiye Selva Çam’dan gelen paylaşım ise geniş yankı uyandırdı.

Soylu için dikkat çeken imalarda bulunan Çam, şu ifadeleri kullandı:

Sn. Süleyman Soylu ’yu tabanımız sevmişti.Ancak,başarının nereden geldiğini,imkan&yetkileri kimin verdiğini,liderimiz Sn. @RTErdogan ’ın gücünü nasıl paylaştığını asla unutmamalı. Şayet liderinden destursuz ayrılır ise,bu muhabbeti yitirir; Kardeşane hatırlatmak istedim!

Çam’ın paylaşımına AKP’lilerin bir kısmı destek verirken, bir kısmı da tepki gösterdi.

ERDOĞAN’IN ESKİ ŞOFÖRÜ ‘AKP’NİN YELİZ’İNDEN DESTEK GELDİ

Çam’a ‘AKP’nin ‘Yeliz’i olarak bilinen Ahmet Hamdi Çamlı’dan destek geldi. Çamlı, Kadın Kolları Başkanı Çam’ın teetini alıntılayarak, “Bir kısım maaşlı troller Kadın Kolları başkanımızın üzerine gittiğini görüyorum. Hatırlattıkları davamızın ana ilkeleridir
Bu dava lafı kolay ağzından çıkaranlarla buralara gelmedi, mesele ters esen rüzgarda istikamet almaktı, hedefine doğru esen rüzgarda yelken kolay dolar” dedi.

Çamlı’nın bu sözlerinden sonra AKP’liler arasında Twitter’da tarışma başladı. Çamlı’ya destek verenlerin yanında karşı çıkanlar da oldu. #AhmetHamdiÇamlıÖzürDile hastagi TT oldu.

Çamlı daha sonraki paylaşımında, “Maaşlı Trol” ifadesi Akparti Kad. Kol. Gn Başkanı olan bir hanımefendiye edep dışı saldıranlaradır.
O organizeler kendini iyi bilir.Bu ifade,yine maaşlı troller tarafından,sanki AKPARTİ’ye gönül vermiş kardeşlerimize ve milletimize karşı söylenmiş gibi bir takdim kasıtlıdır” dedi.

Çamlı şöyle devam etti:

Benim Genel Başkan’mın, Reis’in yardımcısı,AKPARTİ Kadın Kolları Başkanı olan hanımefendiye,bir gurup organize maaşlı, sosyal medya üzerinden hakaret edecek,saldıracak,oradan partide fitne çıkarmaya çalışacak,
sonra bunlar dava adamı olacak,
kalkıp bide bize saldıracak
Hade ya.

Çamlı’ya olan tepkilerden bazıları: