AKP’de 6 vekil istifa edebilir iddiası

6 Aralık 2021 Pazartesi

AKP’de 6 vekil istifa edebilir iddiası

Ekonomiye ilişkin bir anket açıklayan Avrasya Araştırma Başkanı Kemal Özkiraz, tarih vererek AKP’li 6 vekilin partiden istifa edebileceği iddiasını ortaya attı.

Metropoll Araştırma, gerçekleştirdiği son anket çalışmasının sonuçlarını açıkladı. Araştırmada seçmenlere, “Sizce gıda ürünlerindeki yıllık fiyat artışı ne kadar?” diye soruldu. Ankete katılanlardan yüzde 36’sı, “yüzde 100 veya üzeri” dedi.

Katılımcıların yüzde 24,4’ü, “Yüzde 50-100 arası” dedi. Yüzde 21,1’i, “Yüzde 30-50 arası” derken, yüzde 5,6’sı da “Yüzde 30 veya altı” cevabını verdi.

AKP seçmeninin yüzde 33,5’i gıda ürünlerinde yıllık artışın yüzde 100 veya üstü olduğunu belirtti. MHP seçmenin ise yüzde 28,6 gıda ürünlerinde yıllık artışın yüzde 100 veya üstü olduğunu belirtti.

6 VEKİL İDDİASI

Ekonomide bu gelişmeler yaşanırken Avrasya Araştırma Şirketi’nin Başkanı Kemal Özkiraz dikkat çeken bir kulis bilgisi paylaştı. Özkiraz sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Bu ay sonuna doğru 6 milletvekilinin istifa edeceğini duyduk” dedi. Özkiraz ayrıca ”Şubat ayından itibaren AKP’de büyük kopuşlar göreceğiz” ifadelerini kullandı.

2018 seçimlerinin ardından AKP’de önemli kopmalar yaşandı. Bu kopmaların başında ise bir zamanlar partinin genel başkanlığını yürütmüş eski başbakanlardan Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu ve yine AKP’de Ekonomi Bakanı ve Başbakan Yardımcılığı gibi görevlerde bulunan Ali Babacan’ın ayrılması geliyor. Davutoğlu Gelecek Partisi’ni kurarken, Ali Babacan ise Atılım ve Demokrasi (DEVA) partisini kurdu. Şuan her iki isim de AKP’ye sert muhalefet yapıyor.

AKP’de istifa depremi!

Benzer Haberler