AKP suskunluğunu günler sonra bozdu! Defne’deki temel temsiliymiş

Yayın tarihi: 29 Mart 2023 Çarşamba 5:00 pm - Güncelleme: 29 Mart 2023 Çarşamba 5:00 pm

AKP’den Defne Devlet Hastanesi‘nin gündem olan temel atma töreniyle ilgili “Temsili bir görüntüydü” savunması geldi. 

AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın katıldığı temel atma töreninde betonu dökülen Defne Yeni Devlet Hastanesi’nin aslında ‘temeli’ olmadığı, çimento dökülen yerin ise platform olduğunun ortaya çıkması üzerine AKP’den açıklama geldi. Grup Başkanvekili Yılmaz Tunç, TBMM’de yaptığı konuşmada, yapılan uygulamanın ‘temsili’ olduğunu savundu.

‘TEMSİLİ GÖRÜNTÜ’

TBMM Genel Kurulu, Meclis Başkanvekili Haydar Akar başkanlığında toplandı. Akar, birleşimin başında üç milletvekiline gündem dışı söz verdi. CHP Adana Milletvekili Burhanettin Bulut, Hatay’daki Defne Devlet Hastanesi’nin temelinin “seçime dönük, göstermelik atıldığını” ifade etti.

Bunun üzerine AKP Grup Başkanvekili Yılmaz Tunç, Defne Devlet Hastanesi temel atma töreniyle ilgili bazı görüntülerin sosyal medyada yer aldığını anımsatarak, şunları söyledi: “Defne Devlet Hastanesi temel atma törenindeki görüntü temsili bir görüntüdür. Şu anda Defne’ye giderseniz, gece gündüz hastane inşaatının devam ettiğini göreceksiniz. Sadece temsili bir temel atma törenini gündem yaparak oradaki çalışmayı göz ardı etmek hakkaniyete uymaz.”

Gerçek ortaya çıkınca Erdoğan’ın deprem bölgesinde beton döktüğü ‘temel’ kaldırıldı

NE OLMUŞTU?

Erdoğan, Hatay’ın İskenderun ilçesinde deprem konutları ve Defne Yeni Devlet Hastanesi temel atma törenine katılmış; verdiği talimatla temele beton dökülmüştü. Daha sonra sosyal medyada hastane temel atma töreni sonrası paylaşılan geniş açılı fotoğraflarda ise beton dökülen alanın aslında temel olmadığı, küçük bir alanın demirlerle çevrildiği ve etrafında başka bir şey olmadığı görülmüştü.

Erdoğan’ın attığı ‘temel’ gündem oldu! “Artık göz boyamayı bile beceremiyorlar”