AKP seçim standını valilik binası önüne kurdu! CHP’den tepki gecikmedi

Yayın tarihi: 18 Nisan 2023 Salı 11:09 am - Güncelleme: 18 Nisan 2023 Salı 11:09 am

Kütahya’da AKP‘nin seçim standının valilik binasının önüne kurulması tepkilere neden oldu. CHP Kütahya Milletvekili Ali Fazıl Kasap, “Kütahya Valiliği AK Parti’nin yayın organı, AK Parti’nin propaganda merkezi değildir” dedi.

AKP seçim standının Kütahya Valiliği önünde kurulmasına tepki gösteren CHP Kütahya Milletvekili Ali Fazıl Kasap, stant önünde açıklama yaptı.

Tüm Türkiye’de seçim sürecinde valiliklerin AKP’nin seçim bürosu gibi çalıştığını söyleyen Kasap, bunun bir örneğinin de Kütahya’da yaşandığını dile getirdi.

“BU SÖMÜRÜDÜR, SOYGUNDUR, BU ADALETSİZLİKTİR”

Kasap açıklamasında şunları söyledi:

“Tüm Türkiye’de olduğu gibi seçimlerde, valilikler AK Parti’nin seçim bürosu gibi çalışıyor. Bunun en güzel göstergelerinden biri, burası Kütahya Valiliği. İleride siyasi partilerin kurduğu seçim stantları var, üçer metre. Ama buraya devasa bir çadır kurulmuş. ‘Doğru adımlarla’ diyor ama doğru değil bu adımlar, yanlış. Yola devam diyorlar ama o yolu da keseceğiz artık, o yol bitti onlar için. Bu sömürüdür, bu soygundur, bu hırsızlıktır, bu adaletsizliktir. Adaletsizlikle bugüne kadar geldiler. Valiliğin önü ya valiliğin! Valiliğin, bu tip siyasi partilere farklı şekilde, hormonlu siyaset yapmasına imkan sağlayan ortamları oluşturması doğru değildir. Kütahya Valiliği AK Parti’nin yayın organı, AK Parti’nin propaganda merkezi değildir. Bunu şiddetle kınıyoruz. Halkın emeğine, siyasi oluşumun emeğine yazık. Yıllarca Kütahya’yı ve Türkiye’yi soydular. Artık bu soyguna son vereceğiz. Geliyor gelmekte olan. Sana söz diyoruz, baharlar gelecek.”

AKP’li Üsküdar Belediyesi’nden haremlik selamlık tribün!