AKP seçim için düğmeye bastı! İşte yeni yol haritası

7 Aralık 2020 Pazartesi

AKP seçim için düğmeye bastı! İşte yeni yol haritası

AKP, 2023 yılı seçimlerinde oy kullanacak Z kuşağı ve kadın seçmene yönelik yol haritasını belirlemek için düğmeye bastı. 28 Mart 2021’de yapılması planlanan 7’nci Olağan Büyük Kongre’nin de Nisan ayında yapılması planlanıyor.

AKP, 2023 yılı seçimlerinde oy kullanacak Z kuşağı ve kadın seçmene yönelik yol haritasını belirlemek için düğmeye bastı. Gençler ve kadınlara yönelik bir çalışma başlatan AKP, söz konusu seçmenlerin kullandığı sosyal medya hesaplarını mercek altına aldı.

Türkiye Gazetesi’nin haberine göre, korona salgını nedeniyle kongre sürecine ara veren AKP, bugüne kadar teşkilatta yüzde 65’lik bir değişim gerçekleştirdi. AKP’de kongre süreci salgının seyrine göre ilerleyecek. Bu nedenle, 28 Mart 2021’de yapılması planlanan 7’nci Olağan Büyük Kongre’nin de Nisan ayında yapılması planlanıyor.

Z KUŞAĞI VE KADIN SEÇMEN EN ÇOK WHATSAPP KULLANIYOR

Gençlerin ve kadınların en çok hangi sosyal medya platformunu kullandığı araştırıldı. Yapılan araştırmaya göre, kadınların en çok WhatsApp, Facebook, Instagram ve Twitter kullandığı, gençlerin ise Tiktok, Twitter ve Instagram kullandığı belirlendi.

SOSYAL MEDYA OKUR YAZARLIĞI EĞİTİMİ VERİLECEK

Bu nedenle, teşkilata sosyal medya okur yazarlığı eğitimi verilecek. İlk etapta kadın ve gençlere verilecek eğitimde, teşkilatın sosyal medyadaki bilgi kirliliği ve yalan haberler karşısında nasıl hareket etmesi gerektiği anlatılacak.

AKP kurmayları, “Bu işin tekniğini öğrenmişseniz, önünüzdeki haberin yalan mı gerçek mi olduğunu çok iyi anlıyorsunuz. Eğitimimizin içerisinde sosyal medya okur yazarlığı var. ‘Bir haberin nasıl yalan ve doğru haber olduğu anlaşılır? İlk olarak nereye bakmamız lazım?’ Bunları anlatacağız. Daha sonra, genç ve kadın seçmenler konusunda yol haritası belirleyeceğiz” dedi.

Benzer Haberler