AKP Konya İl Başkanlığı binası önünde eylem!

28 Aralık 2021 Salı

Konya Selçuklu Belediyesi, Sulutaş Mahallesi’nde bulunan Çamlıca Tepe Konut Yapı Kooperatifi içindeki yaklaşık 50 ev için yıkım kararı aldı. Evlerinin yıkılmasına karar verilen Konyalı vatandaşlar, AKP İl Başkanlığı önüne gelerek eylem yaptı.

Selçuklu Belediyesi, Çamlıca Tepe Konut Yapı Kooperatifi içinde bazılarının imar affı bulunan ve mahkeme süreci devam eden yaklaşık 50 evi, kaçak yapı olduklarını öne sürerek yıkmaya karar verdi. Yıkım için sabah saatlerinde olay yerine birçok zabıta ekibi ve kepçe sevk edildi. Konutların bulunduğu alana erişimin tek yoldan sağlanması ve vatandaşların yolu araçları ile kapatmasından dolayı yıkım işlemi yapılamadı.

Vatandaşlar, yargı kararını beklediklerini ve belediyenin haksız bir şekilde yargı kararından önce yıkım için geldiğini iddia etti. Vatandaşların sabah saatlerinde başlayan eylemi, akşam saatlerinde AKP Konya İl Başkanlığı binası önünde son buldu. Vatandaşlar, belediyenin yıkım kararını, AKP Konya İl Başkanlığı önünde kornalı eylemle protesto etti.

“BİZ ORADA İŞGALCİ DEĞİLİZ”

“Biz, Konyalılar olarak dişimizi canımıza takarak AK Parti’yi 16 milletvekili ile en üstlere taşıdık. Acaba Konya çantada keklik olarak görüldüğü için mi bu zulüm yapılıyor? Sadece bizi kapıdan savuşturuyorlar. Biz orada işgalci değiliz. Orası bizim 32 bin metre kare tapulu özel alanımız. Biz, orada ormanın bekçiliğini yapıyoruz fakat Selçuklu Belediyesi ne hikmetse bu karda kışta kepçelerini ekiplerle beraber gönderiyor. 3 kepçe ve 100’e yakın güvenlik gücü ile evimizi başımıza yıkmak istiyorlar. Sabah 7:00’den beri bekliyoruz. Biz, Selçuklu Belediyesi’nin yapmak istediğini anlamış değiliz. Bizim evlerimizi enkaz haline getirmek istiyorlar.”

“BİZİ KAPIDAN KOVUYORLAR”

Orayı enkaz haline getirdikleri zaman biz de oradaki tasarruf hakkı bize ait olan 5 bin tane ağacı keseceğiz. Tam bir enkaz haline gelecek. Orası bu aşamadan sonra uyuşturucu bağımlılarının, tinercilerin yatağı haline gelecek. Ben belediye başkanlarımızdan rica ediyorum. Konya bizim, Selçuklu bizim. Bize yardımcı olsunlar, bir çözüm önerisinde bulunsunlar. Biz onların ayaklarına geliyoruz. Devlet büyüğüdür diyerekten geliyoruz. Küçükten kusur, büyükten af. Biz bir suç işlemiş olabiliriz, devletten çözüm bekliyoruz ama ne hikmetse bizi kapıdan kovuyorlar. AK Parti’yi biz Konya olarak zirveye taşıdıysak bizim suçumuz bu mudur?”

Konya’da silahlı suç örgütüne operasyon: 15 gözaltı

Benzer Haberler