AKP kongresi yine ‘lebaleb dolu’: Görüntülere tepki yağdı

23 Şubat 2021 Salı

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın katıldığı AKP’nin İzmir İl Kongresi’nde, koronavirüse rağmen izdiham yaşandı. Polis yoğun güvenlik önlemi alırken, pandemi kuralları hiçe sayıldı. Sosyal medyadan ise bu görüntülere tepkiler yağdı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, koronavirüs tedbirlerine daha sıkı uymalıyız diye açıklama yaparken, Karadeniz’deki AKP kongrelerinde gündeme gelen kalabalık manzaraların bir benzeri İzmir’de de yaşandı. Bazı yolların tek şeride düşürülmesi nedeniyle, sabah saatlerinden itibaren birçok noktada trafiğin kilitlendiği İzmir’de, AKP İzmir Olağan Kongresi’nin yapılacağı Halkapınar Spor Salonu’nda ise yoğun güvenlik önlemleri alındı. Koronavirüs tedbirleri ise göz ardı edilirken kimi yurttaşlar, koronavirüsten dolayı ölen sağlıkçıları, kısıtlamalar yüzünden iş yapamadığı için intihar eden esnafı anımsatarak bu görüntülere tepki gösterdi.

Erken saatlerden itibaren salonun önünde toplanan AKP’liler, 3 ayrı polis noktasının bulunduğu turnikelerden geçip içeri girdi. Salonun dışında ve içinde üst düzey güvenlik önlemleri alınırken, pandemi nedeniyle sosyal mesafe kurallarına uyulmaması dikkati çekti. Binlerce yurttaşın, kalabalık gruplar halinde turnikelerden geçtiği görüldü. Salonun içinde de sosyal mesafeye uyulmazken, partililer şarkılar eşliğinde coşup sloganlar attı. Binlerce bayrakla süslenen salonda, 15 Temmuz şehitlerinin isimlerine de yer verildi.

AKP İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli’nin tek aday olduğu AK Parti İzmir 7. Olağan Kongresi, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın salona gelmesiyle başladı.

Benzer Haberler