AKP İBB ekranlarını hedef aldı! Müdahale sinyali mi?

30 Aralık 2019 Pazartesi

AKP İBB ekranlarını hedef aldı! Müdahale sinyali mi?

AKP’li Mücahit Birinci, toplu taşıma araçlarındaki Kanal İstanbul uyarılarını hedef aldı, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu için “Ne demiştik, bu zat İstanbul için depremden daha risklidir!” ifadelerini kullandı.

Kanal İstanbul’a karşı İstanbul’daki metro, metrobüs ve tramvaylardaki ekranlarda uyarıcı bilgilerin yer almaya başlaması sonrası AKP’den müdahale sinyali geldi.

İmamoğlu’ndan eleştirilen videolarla ilgili açıklama: Yeni talimatlarım var

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun Beylikdüzü Belediye Başkanı olduğu dönemde Beylikdüzü Belediyesi AKP Grubu Başkanı olan Mücahit Birinci, projeyle ilgili olarak bir tramvaydaki ekranda yer alan “Kanal İstanbul demek bu milleti sevmemek” demek yazısının fotoğrafını Twitter hesabından paylaşıp “Şimdi sen bu fikrini kamu gücüyle dayatırsan, o metroyu kullanan aksi fikirdeki vatandaşlara da ekranı kağıtla bantlama, bu fikri reddetme hakkı verirsin.” diye yazdı.

Bakanın ‘Kanal İstanbul’ iddiası boşa çıktı: İBB ses kaydını yayınladı!

AKP’li Birinci, tweet’ini İmamoğlu’nu hedef alarak “Amacın İstanbul içinde yeni bir fay hattı oluşturmak. Ne demiştik, bu zat İstanbul için depremden daha risklidir!” ifadeleriyle bitirdi.

Birinci, bir başka paylaşımında da “Üniter devlet öyle bir sistemdir ki; bir belediye başkanı, kişisel olarak karşıt fikrini beyan edebilir, bunun siyasetini yapabilir. Ancak bir devlet kurumu olan Belediye’yi devlet ile kavga ettiremez, buna sistem müsaade etmez. Etmeyecek de zaten, hep beraber seyredelim…” diyerek İBB’nin bu uygulamasına müdahale edileceği sinyalini verdi.

Kanal İstanbul için CİMER üzerinden nasıl itiraz edilir? İşte yöntemi

Benzer Haberler