AKP anketini beğenmediği anket şirketini aradı

11 Ekim 2021 Pazartesi

AKP anketini beğenmediği anket şirketini aradı

ORC Araştırma Genel Müdürü Mehmet Pösteki, kendisine ait sosyal medya hesabından yayınladıkları bir anket sonucunu beğenmeyen AKP’nin bir genel merkez yöneticisi tarafından arandığını söyledi.

Pösteki söz konusu kişinin şirkete ”bilim ve etik kurallarına uyulmadığını” söylediğini ifade etti.

Pösteki’nin paylaşımları şöyle:

”Malumunuz; Dün bir araştırma çalışması yayınladık. Çalışmamız Ak Parti’yi tatmin edecek sonuçlar içermediği için olsa gerek, bir genel merkez yöneticisi tarafından bilim ve etik kurallarına uymadığımız söylendi. Doğrusu hiç şaşırmadık.

ORC Araştırma Başkanı, Erdoğan’ın aday olmaması durumunda yerine geçecek ismi açıkladı

Zaten oy kaybının en önemli sebeplerinden biri de bu. İstenileni vermeyeni itibarsızlaştırmak. Seçmen bu saçmalıklara artık tahammül edemiyor. Bizler de seçmenden aldığımızı kamuoyuna sunuyoruz.

ORC’yi bilimden ve etikten uzak olmakla suçlayanların ise ORC’nin 24 haziran tahminlerine bakmaları yeterlidir.

Araştırma firmalarını ve/veya seçmeni suçlayarak seçim kazanılsaydı, 20 yıldır Ak Parti değil, tabela partileri yönetiyor olurdu ülkeyi ama 20 yıldır muhalefetin yaptığını bugün Ak Parti yapıyor ve bu bile başlı başına haklılığımızı ortaya koyuyor.

Son anket! Millet İttifakı, Cumhur İttifakı’na 8 puan fark attı

Kendi yetersizliklerini Cumhurbaşkanına hissettirmemek için dün, YERLİ VE MİLLİ dedikleri bizlere bugün ne dedikleri hiç umurumuzda değil.”

 

Benzer Haberler