Connect with us
TELE1 TV CANLI YAYIN

Haber

Akit’ten yeni skandal! Meryem Uzerli’ye iğrenç hakaret

AKP’ye yakınlığı ve skandallarıyla bilinen Yeni Akit bir kozmetik firmasının tanıtımı için Suudi Arabistan’a giden oyuncu Meryem Uzerli’nin “erkeklerin de bulunduğu ortamda başını açarak selfie çektirdiğini” yazarak, “Türk kaşarı” ifadesini kullandı. Haber, çok sayıda sosyal medya kullanıcısının tepkisini çekti.

Yeni Akit’in hedefinde bu sefer de bir kozmetik firmasının tanıtımı için Suudi Arabistan’a giden oyuncu Meryem Uzerli var. Gazete, “İki yıl önce Dubai’li bir firmanın bir buçuk milyon dolarlık residance daire hediyesi ile Arap dünyasının dikkatini çeken M. Uzerli, evlilik dışı çocuk sahibi olması ile Arap dünyasında büyük tepkiye neden olmuştu” diyerek, Uzerli için “Türk kaşarı” ifadesini kullandı.

‘KIRBAÇ CEZASI ALABİLİR’ İDDİASI

Haberde, “S. Arabistan’da kamusal alanda özellikle de erkeklerin bulunduğu alanlarda kadınların başlarını açmaları yasak. Kuralın çiğnenmesi halinde ise suçu işleyen kadınlara kırbaç cezası gibi çeşitli yaptırımlar uygulanıyor. Uzerli’nin çektirdiği bu fotoğraf yetkililer tarafından ülke dışına çıkmadan fark edilirse Suudi kanunları gereği kırbaç cezası verilebilir” deniliyor.

İnternet sitesinde Uzerli’nin çocuk sahibi olacağı bilgisi verilirken, çocuklarından da ‘veled-i zina’ olarak bahsedildi.

Yeni Akit’in internet sitesinde de paylaştığı haber çok sayıda kullanıcının tepkisini çekti.

 

loading...