Akit Tarkan’ı hedef aldı

13 Ocak 2022 Perşembe

Akit Tarkan’ı hedef aldı

Yeni Akit Gazetesi, cemaat yurdunda gördüğü baskılar nedeniyle intihar eden Enes Kara’nın ardından bir mesaj yayınlayarak duruma tepki gösteren Tarkan‘ı hedef aldı. Söz konusu haberde yoğun olarak cinsiyetçi ifadelerin de yer aldığı görüldü.

Şarkıcı Tarkan, Nur Cemaati’ne ait bir evde yaşarken gördüğü baskılar nedeniyle intihar eden 20 yaşındaki Enes Kara’nın ölümünün ardından bir paylaşım yaparak üzgünlüğünü dile getirdi. Tarkan söz konusu paylaşımında “Unutmayınız ki asli görevimiz çocuklarımızı korumak ve kollamaktır. Bağnaz ve yobaz zihniyetlerin sömürülerine hizmet ettirmek değildir” ifadelerini kullandı. Yeni Akit gazetesi ise Tarkan’ı hedef alarak, “Tevetoğlu ailesinin utancı ‘mega yandaş’ Tarkan da saldırılara katılarak, ateist arkadaşları tarafından İslamiyet’ten uzaklaştırılıp manevi boşluğa itilen ve intihar eden Enes Kara üzerinden İslam’ı ve İslami faaliyetleri hedef aldı” diye yazdı.

Öte yandan gazete, cinsiyetçilik yaparak Tarkan için şu ifadeleri kullandı:

“İslam’a yönelik alçakça ifadeler kullanan ve ‘bağnaz ve yobaz zihniyet’ ifadesinde bulunan Tarkan Tevetoğlu, eşcinsel sembollü tişört ve etek”

Enes Kara’nın babasından haberimize erişim engeli talebi

Enes Kara’nın ölümünün ardından tarikat ve cemaatlere tepki yağıyor

Benzer Haberler