Aile hekimleri iş bırakma kararı aldı

31 Ocak 2022 Pazartesi

Hekim Birliği Sendikası’ndan yapılan açıklamada, Aile Hekimliği Sözleşme ve Ödeme Yönetmeliği’nin geri çekilmesi ve aile hekimlerinin özlük haklarında iyileştirmeye gidilmesi talebiyle iş bırakma eylemi yapılacağını belirtildi.

Hekimler Birliği Sendikası’ndan yapılan açıklamada şubatta iki, martta da üç gün iş bırakma eylemi yapılacağını belirtildi. Açıklamada şu sözlere yer verildi:

“Hekim Birliği Sendikası olarak hekimlerin ortak ve meşru taleplerinin gerçekleştirilmesi için 7-8 Şubat ile 17-18 Şubat tarihlerinde iş bırakma kararı aldık. Tüm Hekim ve Diş Hekimlerimizle Birlikte Eylemdeyiz. Bu kararı alırken diğer Hekim Sendikaları ile iletişime geçilmiş ve ortak karar ve eylem çağrısı yapılmıştır.

“SESİMİZ DUYULMADI YA DA DUYMAZDAN GELİNDİ”

Sözleşme ve Ödeme Yönetmeliği’nin geri çekilmesi ve aile hekimlerinin özlük haklarında iyileştirmeye gidilmesi hakkında bir adım atılmamış olması nedeniyle Sendikamız Ocak ayında yeniden bir gün iş bırakma eylemi yapmak durumunda kalmıştır. Bu eylemimizle haklarımızın gasp edildiğini, değersizleştirildiğimizi, darp, şiddetin her gün bizi tehdit ve mağdur ettiğini, yine haksız malpraktis davaları ile bütün geleceğimizin ve hayatımızın karartıldığını anlattık. Bakanlığımızdan artık biz hekimleri temsil edenleri muhatap almasını isteyerek yapılan haksızlıkları izah etmek ve çözüm önerileri getirmek istedik. Ancak sesimiz yine duyulmadı, ya da duymazdan gelindi ve kendimizi Şubat eylemlerine zorlanmış olarak gördük.

İş bırakma eylemi yapılan günlerde Acil Servis ve Poliklinikleri, COVİD, Doğum Salonu, Onkoloji, Hematoloji Poliklinikleri ve tüm yatan hasta servis çalışmaları hariç tüm sağlık kurumlarımızda iş bırakma eylemi yapmak yönetim kurulumuzda karara bağlanmıştır.”

Sağlık Bakanlığı’ndan geri adım

Sağlık çalışanları iş bırakıyor!

 

Benzer Haberler