‘Bahçeli’nin siyaseti bırakacağı tarih’i yazmıştı… Ahmet Takan’a evinin önünde saldırı!

20 Kasım 2019 Çarşamba

‘Bahçeli’nin siyaseti bırakacağı tarih’i yazmıştı… Ahmet Takan’a evinin önünde saldırı!

Korkusuz gazetesi yazarı Ahmet Takan evinin önünde saldırıya uğradı. Saldırı haberini, Türktime yazarı Talat Atilla Twitter’dan duyurdu.

Ahmet Takan, “Devlet Bahçeli, Aralık ayı sonunda Genel Başkanlığı bırakacak, aktif siyaseti terk edecek. MHP’nin başına yeni bir isim gelecek” diye yazmış, MHP’den bu satırlara çok sert yanıt gelmişti. MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, Ahmet Takan için, “Kiralık kalemini bu sefer, MHP’de Genel Başkan değişikliği hevesine düşenlerin ekmeğine yağ sürmek amacıyla kullanmaktadır. Ahmet Takan gibileri takacak kimse de yoktur” ifadelerini kullanmıştı.

Saldırıya ilişkin Talat Atilla’nın tweeti şöyle:

‘BEYZBOL SOPASIYLA SALDIRDILAR’

Sözcü’den Yavuz Alatan’ın haberine göre, saldırıya uğrayan Takan ilk açıklamasını hastanede yaptı. Takan, “Uzun süredir hatta yıllardır tehdit alıyordum. Ancak bu tehditler şimdiye kadar fiili bir saldırıya dönüşmemişti. Beyzbol sopalı saldırgan aniden üzerine geldi, fark edip geriye doğru hamle yaptım, sopa çantama, sırtıma ve belime geldi. Gazeteci olarak doğru bildiklerimi yazmaya devam edeceğim” ifadelerini kullandı.

Yeniçağ Gazetesi’ne konuşan gazeteci-yazar Takan, “Slogan atarak yaklaşan saldırganı fark ettiğimde elimdeki çantayla kendimi korudum. Çanta sayesinde sadece bacağıma vurabildi. Daha sonra uzaklaştı. Daha sonra en yakın hastaneye giderek tedavi oldum. Karakolda bir kez daha ifade verdim” dedi.
Takan’ın saldırı sonrasında yapılan tedavisinde bacağındaki kaslarda ezikler meydana geldiği anlaşıldı.

Benzer Haberler