Ahmet Şık hakkında soruşturma başlatıldı

7 Haziran 2021 Pazartesi

Ahmet Şık hakkında soruşturma başlatıldı

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Ahmet Şık hakkında iki TV programında kullandığı sözlerle ilgili olarak re’sen soruşturma başlattı.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nca Türkiye İşçi Partisi (TİP) Milletvekili Ahmet Şık hakkında, katıldığı iki televizyon programındaki sözleri nedeniyle resen soruşturma başlatıldı.

Başsavcılıktan yapılan yazılı açıklamada, “27’nci Dönem Milletvekili Ahmet Şık’ın katıldığı bir yayında sarf ettiği iddia olunan ‘Bu devlet katil. Bu devleti yıkmamız gerekiyor. Evet Türkiye Cumhuriyeti devleti bir katil devlettir’ şeklindeki sözleriyle ilgili olarak Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından resen soruşturma başlatılmıştır” denildi.

Diğer açıklamada ise “27’nci Dönem Milletvekili Ahmet Şık’ın katıldığı bir televizyon programında sarf ettiği iddia olunan ‘Şunu açıklıkla ifade edeyim mi, eğer AKP, bu iktidar bloğu vatansever ve ben terörist isem, onlar gibi vatansever olmaktansa teröristlerin başımın üzerinde yeri var. O iktidarı zayıflatacak her türlü politika, bu iktidarın köpek dişlerini kıracak, azı dişlerini çekecek her şey meşrudur’ şeklindeki sözleriyle ilgili olarak Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından resen soruşturma başlatılmıştır” denildi.

Şık, sosyal medya hesabından soruşturmaya ilişkin yaptığı ilk açıklamada, “Devlet katil sözlerim nedeniyle eleştirileceksem/yargılanacaksam eksik tespit yaptığım için bu olmalı. Çünkü devlet seri cinayetler işleten bir katildir. Hiçbir devlet yoktur ki elinde kan olmasın” dedi.

Şık, bir sonraki paylaşımında da kendisi hakkında, “Görüldüğü yerde sıkın kafasına, atın çöpe gitsin” diye yazan bir sosyal medya kullanıcına işaret ederek, “Haysiyetsizliğin dibindeki trollerden biri olan şu çapsızın sözleri ve ona bunları söylemesi için maaş veren iktidar ve yancıları da kimin katil olduğunun kanıtıdır” ifadesini kullandı.

 

Benzer Haberler