Connect with us
TELE1 TV CANLI YAYIN

Spor

Ahmet Nur Çebi: Bize önceden de para gelmiyordu, şimdi gelmiyor

Koronavirüs futbol kulüplerine de maddi açıdan büyük bir sıkıntı açtı. Daha öncesinde maddi sıkıntılarla boğuşan Beşiktaş’ın başkanı Ahmet Nur Çebi içinde bulunulan durumu konuştu.

KORONAVİRÜS, KULÜPLERİ DE VURACAK

Koronavirüs salgını nedeniyle liglerin seyircisiz oynanması, kulüp gelirlerinin iyice dibe vurmasına neden oldu. Maçların tamamen ertelenmesi ihtimali, gelirlerin iyice sıfırlanmasını da gündeme getirecek. Bu durumda kulüpler zaten ödeme güçlüğü yaşadıkları sporcularının maaşlarını karşılama konusunda daha büyük sıkıntılara düşecek. Maddi zorluklarla boğuşan kulüplerimizin başında gelen Beşiktaş yönetimi de,  şu anda dünyanın içinde bulunduğu durumun zorluklarını hatırlatıp, ekonomik meselelerin ön plana çıkmasından rahatsızlık duyduğunu belirtti.

Beşiktaş’ta koronavirüs gerginliği! İdmana çıkmak istemediler

“BUNLAR BASİT ŞEYLER DEĞİL”

Beşiktaş’ın mali sorunların üstesinden gelmek için uzun süredir bir çabanın içinde olduğunu, yönetimin bu konuda elinden geleni yaptığını belirten Başkan Çebi, şu açıklamayı yaptı: “Dünyanın başına büyük bir bela gelmiş. Varsa para veririz, yoksa veremeyiz. Bize önceden de para gelmiyordu, şimdi gelmiyor.”

“PARA KONUŞULACAK DÖNEM DEĞİL”

Ahmet Nur Çebi: “Bizim için değişen bir şey yok. İnsanın sağlığı, sihati önemli. Bunlar basit şeyler değil. Her birimiz mücadele verip, katlanacağız ve sabırlı olacağız. Bu dönem para konuşulacak dönem değil. Gelir, gider, borç konuşulacak dönem değil. Önce milletin ve dünya insanlarının sağlığı.”

KAMPANYA DA ERTELENDİ

Akşam haberine göre, Mali zorlukların tavan yaptığı bu dönemde kulüplerin bankalarla yaptığı finansal anlaşmalar, ellerini bir nebze olsun rahatlatıyor. Ancak bankalar kulüp gelirleri düştüğü için tahsilat güçlüğü yaşayacak gibi görünüyor. Beşiktaş yönetiminin mali zorlukları aşmak için bir çare olarak düşündüğü yardım kampanyası da virüs salgını nedeniyle zora girdi. Bugün Başkan Çebi’nin de katılımıyla yapılması planlanan ‘Destek Kampanyası’ tanıtım toplantısı ileri bir tarihe ertelendi. Beşiktaş, bu kampanyadan ekonomik açıdan nefes alma hesabı yapıyordu.

TFF’den ‘seyircisiz oynama’ kararına ilişkin açıklama! Bilim Kurulu tavsiyesi…

loading...