Ahmet Hakan ‘utanç karesi’ne isyan etti! ‘Ne yaptı bu adam?’

30 Mayıs 2019 Perşembe

Ahmet Hakan ‘utanç karesi’ne isyan etti! ‘Ne yaptı bu adam?’

Hürriyet yazarı Ahmet Hakan, gazeteci Kadri Gürsel’e keleçpçe takılmasına “Denetimli olarak serbest kalacağı baştan belli olan gazeteci Kadri Gürsel’in, tamamen formalite olarak cezaevine girip çıkması gerekiyordu. Sadece formalite olarak cezaevine girip çıkacak olan bir gazetecinin bileklerine kelepçe geçirmek de neyin nesi Allah aşkına?” sözleriyle tepki gösterdi.

Eski Cumhuriyet gazetesi yönetici ve yazarları hakkında açılan dava kapsamında, 2 yıl 6 ay hapis cezası onanan gazeteci Kadri Gürsel, denetimli serbestlik hükümleri için cezaevine gönderildi. Gürsel hakkında cezaevine girdikten saatler sonra tahliye kararı verildi. Hürriyet yazarı Ahmet Hakan, bugünkü yazısında Gürsel’e kelepçe takılmasına tepki gösterdi. Hakan, “Ne yaptı bu adam? Haram mı yedi? Bir cana mı kıydı?” dedi.

Hakan’ın yazısının ilgili bölümü şöyle:

“Denetimli olarak serbest kalacağı baştan belli olan gazeteci Kadri Gürsel’in, tamamen formalite olarak cezaevine girip çıkması gerekiyordu.

– Cezayı hak edip etmediği meselesini…

– Anayasa Mahkemesi’nin verdiği “Kadri Gürsel’in hakları ihlal edilmiştir” kararını…

– Birkaç saat sonra mahkeme kararıyla denetimli serbest bırakılmasını…

Falan bir tarafa bıraksak bile…

Sadece formalite olarak cezaevine girip çıkacak olan bir gazetecinin bileklerine kelepçe geçirmek de neyin nesi Allah aşkına?

Ne yaptı bu adam? Haram mı yedi? Bir cana mı kıydı?”

Benzer Haberler