Connect with us
TELE1 TV CANLI YAYIN

Haber

Ahmet Hakan: Her oyunda gıcır kâğıda bizim kahveci Hüseyin’in ekonomik açıdan dayanma ihtimali sıfırdır

Hürriyet Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Hakan, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun Türk Tabipleri Birliği’ni ziyareti esnasında yaptığı ‘her oyuna yeni iskambil destesi’ önerisinin kahvehaneleri üç günde iflasa sürükleyeceğini iddia etti.

Hürriyet Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Hakan, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun Türk Tabipleri Birliği’ni ziyareti esnasında yaptığı ‘her oyuna yeni iskambil destesi’ önerisiyle ilgili bir yazı kaleme aldı.

Kılıçdaroğlu’nun “Kahveler açık… Güzel! Ama kâğıt oynamak yasak! Vatandaş kahveye niye gitsin o zaman? Oysa önlem alabilirsiniz. Dersiniz ki: Her oyunda sıfır, yeni kâğıt açacaksınız. Bitti. Bu kadar basit. Ama bu düşünülmüyor. Akıllarına bile gelmiyor” sözlerini hatırlatan Hakan, “Güzel bir öneri… Fakat önü, arkası iyi düşünülmemiş” diye yazdı.

Hakan, her oyunda gıcır kâğıt açma zorunluluğuna Las Vegas’taki kumarhaneler bile dayanamayacağını belirterek, “Gıcır kâğıda bizim kahveci Hüseyin’in ekonomik açıdan dayanma ihtimali sıfırdır” ifadesini kullandı.

Kılıçdaroğlu’nun başdanışmanı Demir: Genel başkanımızın kahvehane değerlendirmesi yandaş medya tarafından çarpıtıldı

Hakan yazısında şunları kaydetti:

“Kemal Bey, James Bond’un Casino Royal filmini izledi mi acaba? O filmde bile her oyunda adamlar gıcır kâğıt açmıyorlardı. Niye açmıyorlardı? Tabii ki filmin bütçesini kabartmamak için.

Ayrıca… Yolu kahvelerden geçen her Türkiye vatandaşı bilir ki… Kâğıt dediğin eski galibiyetlerin ve mağlubiyetlerin izlerini taşıyacak. Gıcır kâğıtla pis yedili oynayamaz bizim millet.

İlahi Kemal Bey!

İlk kez etkili bir muhalefet yaptınız.

Ama onda da müsrifliğe kaçtınız.

KEMAL BEY NEYİ YANLIŞ YAPTI?

BAZILARI diyorlar ki:

“Kılıçdaroğlu doğru yaptı. Kahveci esnafı mağdur. Oyun olmadığı için kahvelere gelen yok. Kahveci esnafının derdini dile getirdi.”

İyi de kardeşim…

Bu iş böyle mi yapılır?

– Salgınla mücadele eleştirisinin en önemli noktasıymış gibi mi dile getirilir bu konu? Salgınla mücadele stratejisini eleştirirken bu konu mu gündeme getirilir?

– Türk Tabipleri Birliği ziyaretinde mi gündeme getirilir bu mevzu? Doktorların arasında dile getirilecek mevzu mudur bu?

– Al yanına kahveci esnafını, “Her oyuna yeni iskambil destesi açılsın” önerisini onlar yapsın. Bu kadarını da biz mi söyleyelim yani?

Allah’ım sen bana sabır ver.”

loading...