Ahmet Hakan cinsel içerikli paylaşımı anlattı

28 Temmuz 2022 Perşembe

Sosyal medya hesabından cinsel içerikli bir videoyu beğenen yandaş Ahmet Hakan açıklama yaptı. Hakan videoyu izlemediğini bir otomatik botun beğeni yaptığını ileri sürdü.

Ahmet Hakan, Hürriyet’teki köşesinde Twitter hesabından nasıl cinsel içerikli videonun nasıl ‘beğenildiğini’ açıkladı. Hakan, olayı öğrenince ilk olarak hesabının çalındığından korktuğunu dile getirerek, “Sadece cinsel içerikli görüntü değil, benim asla beğeni butonuna basmadığım yüzlerce başka mesaj da var” dedi. Hakan, ‘dijital alemin sarrafı’ bir arkadaşından  yardım istediğini belirterek yaşadığı süreci şöyle anlattı: 

“YAZSAM üzerinde daha çok tepinilecek. Yazmasam bak sustu diyecekler. Aman! Ne olursa olsun. Ben yine de yazayım:

Hürriyet muhabiri Musa Kesler aradı. “Twitter’da cinsel içerikli bir görüntünün ‘beğeni’ butonuna bastığınız görünüyor” dedi. İlk tepkim şu oldu: “Eyvah! Kesin hesabı ele geçirmişlerdir.” Dijital alemin sarrafı olan bir arkadaşımı aradım, “Hemen hesabını kontrol altına al” dedi. Aldım. Sonra da sordum: “Bu nasıl olabilir? Sadece cinsel içerikli görüntü değil, benim asla beğeni butonuna basmadığım yüzlerce başka mesaj da var.” Arkadaşım sakince anlattı: “Geliştiriciler tarafından oluşturulmuş uygulamalara izin vermişsindir.” Bingo! Açtık baktık. Aynen böyle olmuş.

Sizin de başınıza gelebilir. Böyle bir tatsızlık yaşamamanız için yapmanız gerekenler şunlar: Twitter’ın “ayarlar” bölümüne gireceksiniz. “Ayarlar ve gizlilik / güvenlik ve hesap erişimi / uygulamalar ve oturumlar” bölümüne kadar ulaşacaksınız ve orada karşınıza çıkan tüm fazlalıkları sileceksiniz.

Aslında en iyisi artık gitgide daha çok bir nefret çöplüğü haline gelen bu mecradan bir biçimde kaçmak ama neyse.

Son bir şey daha: Hayatımda hiçbir zaman insanların ne giyeceklerine, ne yiyeceklerine, ne izleyeceklerine karışmadım. Hiçbir zaman ahlakçılık da taslamadım. Bu açıdan ikiyüzlülük suçlamasına maruz kalabilecek durumda değilim. Ama yine de yapmadığım bir şeyi yapmış gibi gözükmekten feci rahatsız oldum.”

 

Belediye otobüsünde ilişkiye girdiler

Benzer Haberler