Ahmet Hakan: Ayaydın o yazı ‘rüya algısına büründürülmüş kulis bilgileri’ dedi

9 Ekim 2021 Cumartesi

Ahmet Hakan: Ayaydın o yazı ‘rüya algısına büründürülmüş kulis bilgileri’ dedi

Ahmet Hakan, Aydın Ayaydın‘ın ‘İşte size 2023 Cumhurbaşkanı adayları’ başlıklı yazısında ‘rüya ironisine büründürülmüş kulis bilgileri’ olduğunu yazdı.

Hürriyet Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Hakan, Aydın Ayaydın’ın T24’te yayımlanan 2 Ekim tarihli yazısını CNN Türk’teki programlarında konuklarına yorumlatmış; medya ombudsmanı Faruk Bildirici de söz konusu yazıdaki “Derken birden uyanıverdim. Sabah uyanınca bütün bu yazdıklarımın pembe bir rüyadan ibaret olduğunu gördüm” ifadesine dikkati çekerek Hakan’ı eleştirmişti.

Hakan, bugünkü köşesinde konuyla ilgili yazdı. Aydın Ayaydın’la o yazıyı yazmadan önce konuştuklarını söyleyen Hakan, “O konuşmamızda yazdığı yazıdaki kulis bilgilerini bana vermişti” dedi.

” ‘Rüya’ meselesinden sonra da aradım kendisini. ‘Yazdıkların bir rüya mıydı?’ diye sordum” ifadesini kullanan  Ayaydın’ın yazısındaki ‘rüya’ notuyla ilgili de yaptığı şu açıklamayı aktardı:

“10 gün üzerinde çalıştığım, tamamen kulis bilgilerine dayalı bir yazıdır. O yazıda adı geçen kişilerle bizzat yaptığım sohbetler var. Kimilerinin de en yakın kurmaylarından edindiğim izlenimler. Sonunda ‘rüya’ demem, tamamen bir ironi. Yazının tamamı okunduğunda Cumhur İttifakı ve Millet İttifakı’nın adayına daha fazla yer vermeme rağmen, galiba ilk defa isim telaffuz edildiği için HDP adayı çok ilgi çekti. Aldığım kulis bilgilerine göre… HDP’lilerin gönlünden geçen aday Selahattin Demirtaş. Ancak Demirtaş’ın adaylığı önünde yasal engel var. Mithat Sancar’ın da adı geçiyor. Ancak kapatma davasında yasaklı olması talep ediliyor. Başak Demirtaş seçeneğinin ortaya çıkmasının nedeni bu. Yazımda bütün bunları yazdım. O yazının içeriği gerçek anlamda bir rüya değil, ironi yaparak rüya algısına büründürülmüş kulis bilgileridir.”

YAZININ TAMAMI

‘Rüyayı gerçek sanan’ Ahmet Hakan ‘duvara tosladı’

Benzer Haberler