Ahmet Davutoğlu’nun ekibinden AKP’ye 15 Temmuz tepkisi! teker teker paylaştılar

15 Temmuz 2019 Pazartesi

Ahmet Davutoğlu’nun ekibinden AKP’ye 15 Temmuz tepkisi! teker teker paylaştılar

Yeni parti kurma hazırlığı yapan Başbakanlığı döneminde Erdoğan’ın görevden aldığı iddia edilen AKP’li Ahmet Davutoğlu’nun ekibi, 15 Temmuz mesajlarında AKP’yi çok sert bir şekilde eleştirdi. Nedim Yamalı ” Devletler böyle büyük badireler atlattıktan sonra yeni hukuk anlayışları geliştirir” ifadelerini kullanarak AKP’ye gönderme yaptı.

Yeni parti kurma hazırlığındaki AKP’li eski Başbakan Ahmet Davutoğlu’na yakın isimler, 15 Temmuz FETÖ darbe girişimi ile ilgili mesajlarında AKP’yi çok sert bir dille eleştirdiler. O isimler arasında, bir dönem AKP’nin Ankara ve İstanbul il başkanlıklarını yapmış, yine AKP’den milletvekili olmuş siyasiler yer alıyor.

İstifa sonrası Ahmet Davutoğlu cephesinde moraller bozuldu

Davutoğlu’nun ekibinden, AKP eski Ankara İl Başkanı Nedim Yamalı, “Reformların yapılmaması, açık uyarılara rağmen yanlışlarda ısrar edilmesi bu mücadeledeki samimiyet ve beceri konusunda zihinlerde tereddüt oluşturuyor” ifadelerini kullandı ve şöyle devam etti;

“Devletler böyle büyük badireler atlattıktan sonra yeni hukuk anlayışları geliştirir, şeffaflıkta,kamunun ehliyet ve liyakata göre yapılanmasında büyük reformlar yapabilirlerse saygıyı ve desteği hakederler,o ülkenin insanlarıda idarecilerinin yanında kenetlenir. Rabbimiz bizleri fetö ve benzeri hastalıklı yapıların saldırısından, basiretsiz yöneticilerden, birliğimizi ve güvenliğimizi zedeleyecek davranışlardan korusun. Bu asil milleti her zaman güçlü, başarılı ve huzur içinde kılsın inşallah.”

Yine Davutoğlu’na yakınlığıyla bilinen AKP eski İstanbul İl Başkanı Selim Temurci de, “Ülkemiz; adalette, kalkınmada, demokratik normlarda, dış politikada, devlet yönetiminde, iç siyasette adı konmamış çok ciddi krizler yaşamaktadır. Bu millet, her ne şartta olursa olsun, sıkıntılarla nasıl baş edeceğini 15 Temmuz’da göstermiştir” şeklindeki mesajıyla AKP’ye sert eleştirilerden bulundu.

Davutoğlu’na yakın bir diğer isim, AKP eski Milletvekili Selçuk Özdağ da yazdığı 15 Temmuz mesajlarında, “Darbelerle mücadelenin yolu otoriterleşmek değil, adalet, demokrasi, güvenlik ve özgürlük dengesini doğru kurmaktır. Bu kurulamadığı için toplumda her geçen gün büyüyen yakınmalar ve adalet duygusunu örseleyen manzaralar ortaya çıkmıştır” ifadelerini kullanarak AKP’ye sert çıktı.

NEDİM YAMALI’NIN MESAJLARI

SELİM TEMURCİ’NİN PAYLAŞIMLARI

SELÇUK ÖZDAĞ’IN MESAJLARI

Benzer Haberler