Ahmet Ağaoğlu’ndan Mustafa Cengiz’e ‘seyircisiz’ göndermesi

18 Mart 2020 Çarşamba

Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu,basına yaptığı açıklamalar ile gündem yarattı.  Ağaoğlu, Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz’in ‘Maçlar ertelenmeli’ sözlerine göndermede bulundu.

Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu, Karadeniz Gazetesi’ne oldukça çok konuşulacak açıklamalarda bulundu. Açıklamalarında Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz’i hedef alan kısımları çok konuşulacak cinsten.

Başakşehir maçı sonrası maske ile basın toplantısı yaptığı için eleştirilen başkan bunun nedenini şöyle anlattı:

“Biz ‘ligler ertelensin, ertelenmesin veya seyircisiz oynansın’ diye bir şey demedik. Biz en başından beri, ‘Devletimizin aldığı her türlü kararın arkasındayız’ dedik. Devletimiz de seyircisiz oynama kararı vermiş. Ve aynı zaman da önlemlerinizi de alın demiştir. Ben de o gün maçtan sonra, önlemler dahilinde maske taktım. Maske korunmak için değil, sende olan bir hastalığı bulaştırmamak içindir.”

Milli futbolcular Türkiye’ye dönüyor! Karantinaya alınacaklar

‘BENİM VİCDANIM RAHAT’

“Ben o gün 20 tane mikrofona konuştum. Röportaj alanına gelirken maskemi taktım. Belki bende de koronavirüs var. Kimde olup olmadığını şuan için bilemiyoruz. Benim amacım orada medya mensuplarını korumaktı. Mesela geçtiğimiz haftalarda NBA oyuncusu tüm mikrofonları mıncıkladı. Sonra testi pozitif çıktı. Ama benim vicdanım rahat. Mikrofonlara konuşurken, maske kullandım.”

‘HER TÜRLÜ KARARA SAYGI DUYMAK ZORUNDAYIZ’

Fanatik haberine göre, “Bir de şu var. Bir kulüp başkanı çıkıyor, ‘Tüm stadımızı dezenfekte ettik. Hiçbir sorun yok. Maç oynanabilir’ diyor. Sonrasında seyircisiz kararı çıkınca, ‘Maçlar ertelenmeli’ açıklaması yapıyor. Bu açıklamayı yapanları samimi bulmuyorum. Eğer en başından, ‘Ligler ertelenmeli. Devletin aldığı karara saygı duyarız” deseydi o zaman samimi bulurdum. Biz devletimizin aldığı her türlü karara saygı duymak zorundayız.”

Mehmet Demirkol’dan koronavirüs tepkisi! Sana yasak, Muslera’ya serbest

Benzer Haberler