Afgan mültecinin öldürdüğü Ayşegül’ün babası: Ciğerimi söküp toprağa verdim

24 Kasım 2021 Çarşamba

Afgan mültecinin öldürdüğü Ayşegül’ün babası: Ciğerimi söküp toprağa verdim

Kocaeli’nin Gebze ilçesinde Afganistan uyruklu A.M.’nin istismar ettikten sonra öldürdüğü Ayşegül Aydın’ın babası Metin Aydın isyan etti. Aydın “Ciğerimi söküp toprağa verdim” dedi.

Gebze’de A.M. isimli erkeğin istismar ettikten sonra başına taşla vurarak yaraladığı Ayşegül Aydın, 4,5 ay sonra yaşamını yitirdi. Baba Metin Aydın, “Kızım ‘Pilot olacağım baba, göklerde uçacağım’ diyordu. Şimdi yavrum, inşallah melek olup göklerde uçar” ifadelerini kullandı.

Olay, 12 Temmuz’da Gebze ilçesi Pelitli Mahallesi’nde meydana geldi. Dershaneden eve dönen Ayşegül Aydın, kendisini takip eden Afganistan uyruklu A.M. tarafından ormana götürüldü. Cinsel istismar girişiminde bulunan A.M., kendisine direnen Ayşegül Aydın’ın başını taşa vurarak yaraladıktan sonra yol kenarına taşıdı. Yoldan geçenlerin görüp ihbarda bulunması üzerine bölgeye gelen sağlık ekibi, Ayşegül Aydın’ı hastaneye kaldırdı. Olayla ilgili sürdürülen soruşturma kapsamında yakalanan A.M. ise çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. Gebze’de özel bir hastanede 132 gün boyunca yoğun bakım ünitesinde tedavi gören Ayşegül Aydın, geçen hafta pazar günü gece saatlerinde hayatını kaybetti.

“CİĞERİMİ SÖKÜP TOPRAĞA VERDİM”

Evinin önünde taziyeleri kabul eden Metin Aydın, “Kızım 4 ayda canını teslim etmek zorunda kaldı. 4 ay direndi ama bir şeyi kalmamış. Yavrumu toprağa verdim, ciğerimi söktüm, toprağa verdim. Bundan sonra yaşar mıyım, yaşamaz mıyım, nasıl yaşarım, nasıl ayakta dururum, bilmiyorum. Ayşegül’aüm gücüyle ayakta duruyordum, yavrum bana çok büyük enerji veriyordu, çok büyük güç veriyordu. Meleğimle çok büyük hayal kuruyordu. Kızım ‘Pilot olacağım baba, göklerde uçacağım’ diyordu. Şimdi yavrum, inşallah melek olup göklerde uçar” diye konuştu.

“MEVCUT DELİLLERE GÖRE İDDİANAME HAZIRLANACAK”

Metin Aydın’ın avukatı İlknur Güngördü, iddianamenin henüz hazırlanmadığına belirterek, Suçun mahiyetinin değişme ihtimaline binaen, savcılık kızımızın mevcut durumunu değerlendirerek iddianameyi hazırlamak istemişti. Şu an kızımız maalesef vefat ettiği için de artık mevcut duruma göre iddianame hazırlanacak. Ayşegül’ün ilk günden bu yana ifadesine başvurulamamıştı, savcılık bu nedenle de delilleri tam toplayabilmek için bekliyordu. Artık mevcut delil durumuna göre, savcılık davayı açıp iddianameyi hazırlayacak. Bundan sonraki süreçte dava zaten ağır cezada görülecek. İddianamenin kabul edilmesiyle birlikte ardından da yargılama süreci gerçekleşecek” dedi.

Afgan mültecinin saldırısına uğrayan Ayşegül Aydın yaşamını yitirdi

 

Benzer Haberler