Adnan Oktar’ın müritlerinden Müftüoğlu, gazeteciyi hedef aldı! Tazminat davası açtı

2 Haziran 2021 Çarşamba

Adnan Oktar’ın müritlerinden Müftüoğlu, gazeteciyi hedef aldı! Tazminat davası açtı

Gazeteci Hakan Erol’un Adnan Oktar’ın cemaatine ilişkin yazdığı kitabı “Turnike” Mart ayında okurla buluşmuştu. Oktar’ın en önemli müritlerinden biri olan Halil Hilmi Müftüoğlu, gazeteci Hakan Erol, Kırmızı Kedi Yayın Yönetmeni Enis Batur ve kitabın editörü, gazeteci Mehmet Ali Güller’den 50 bin TL’lik manevi tazminat talep etti.

Gazeteci Hakan Erol’un Adnan Oktar cemaatinin bilinmeyenlerini anlattığı kitabı “Turnike” Mart ayında raflardaki yerini almıştı.

Odatv’nin aktardığına göre; Kırmızı Kedi Yayınevi’nden çıkan kitap; Oktar cemaatinin cinsel sömürü sistemini, kritik yargı ve emniyet ilişkilerini, FETÖ ile işbirliğini, İsrail’le yakın temasını, Oktar’ın ünlülerini ve siyasi ayağını ele alıyor. Hakan Erol, ayrıca kitapta birçok gizli ve kritik yazışmaya da yer verirken, Oktar’cılara yapılan operasyonun “şifrelerini” de açıklıyor.

Oktarcılar ise “Turnike” kitabından rahatsız oldu. Oktar’ın en önemli müritlerinden biri olan Halil Hilmi Müftüoğlu, kitap için harekete geçti.

Müftüoğlu; kitabın yazarı, gazeteci Hakan Erol, Kırmızı Kedi Yayın Yönetmeni Enis Batur ve kitabın editörü, gazeteci Mehmet Ali Güller’den 50 bin TL’lik manevi tazminat talep etti.

1985 yılından beri cemaatin içinde olan Halil Hilmi Müftüoğlu, Oktar cemaatinin “Hukuk Grubu”nda yer alıyordu. Müftüoğlu, dava kapsamında hala tutuklu bulunuyor. Etkin pişmanlıktan faydalanarak itirafçı olan birçok “kedicik” de ifadelerinde Halil Hilmi Müftüoğlu’nun cemaat içindeki faaliyetlerini anlatmıştı.

HAKAN EROL: ŞEREFTİR, ONURDUR!

Twitter hesabından davaya ilişkin açıklama yapan gazeteci Hakan Erol, “İstiyorlar ki kimse bir şey yazmasın. İstiyorlar ki hakikatin peşinden gidilmesin ve gerçekler gün yüzüne çıkarılmasın.
İstiyorlar ki gazeteciler sussun ve karanlık aydınlığa hükmetsin. Oktarcılar, #Turnike kitabı için 50 bin TL’lik tazminat davası açmış. Şereftir, onurdur!” ifadelerini kullandı.

İşte o paylaşım;

Benzer Haberler