Adnan Oktarcılar mahkemede, Soylu’nun adını verdi: Talimatı ondan aldık!

4 Ekim 2019 Cuma

Adnan Oktarcılar mahkemede, Soylu’nun adını verdi: Talimatı ondan aldık!

İstanbul 30. Ağır Ceza Mahkemesi’nce Silivri Ceza İnfaz Kurumu Yerleşkesi karşısında bulunan salondaki dünkü duruşmada, sanıkların savunmaları alındı. Sanık Kartal İş, FETÖ’cü Şerif Ali Tekalan ile görüşmeyi İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve eski Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan’ın talimatı üzerine yaptıklarını öne sürdü.

İstanbul 30. Ağır Ceza Mahkemesi’nce Silivri Ceza İnfaz Kurumu Yerleşkesi karşısında bulunan salondaki dünkü duruşmada, sanıkların savunmaları alındı.
Tutuklu sanık Kartal İş, “örgüt üyeliği”, 5 kişiye karşı “cinsel saldırı”, bir kişiye “cinsel istismar” ve “mal bildiriminde bulunmama, rüşvet ve yolsuzlukla mücadele kanuna muhalefet” suçlamalarına karşı savunma yaptı.

Odatv’nin edindiği bilgilere göre; tutuklu sanık Kartal İş, FETÖ’nün tepe yöneticilerinden eski Fatih Üniversitesi Rektörü Şerif Ali Tekalan ile yaptıları görüşmenin talimat üzerine gerçekleştiğini iddia etti.

Kartal İş, FETÖ’cü Şerif Ali Tekalan ile görüşmeyi İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve eski Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan’ın talimatı üzerine yaptıklarını öne sürdü.

Mahkeme Başkanı’nın “Talimatı kime verdiler?” sorusu üzerine ise Kartal İş, “Aylin Atmaca ve Eda Babuna” isimlerini verdi.

Edinilen bilgiye göre, Adnan Oktar grubunun Ankara’daki isimlerinden İbrahim Tuncer de daha önceki savunmasında yine Süleyman Soylu ismini vermişti.

İşte Adnan Oktarcıların FETÖ’cü Şerif Ali Tekalan’la fotoğrafı:

 

Benzer Haberler