Adliye’de ‘tuvalet’ krizi çıkartmıştı! Artık başsavcı değil

Yayın tarihi: 14 Haziran 2024 Cuma 9:33 am - Güncelleme: 14 Haziran 2024 Cuma 9:44 am

Kaş Adliyesi’nde avukatın tuvaleti kullanmasını engellemesiyle gündem olan Kaş Başsavcısı Gökhan Feyzioğlu, tenzili rütbe ile Afyon savcılığına atandı.

Hakimler ve Savcılar Kurulu’nun (HSK) kararnamesiyle 4 bin 299 hakim ve savcının görev yerleri değiştirildi. Yeri ve görevi değişenler arasında Antalya Kaş Adliyesi’ndeki ‘makam tuvaleti’ krizinin başrolündeki başsavcı Gökhan Feyzoğlu da yer aldı. Feyzoğlu başsavcılık görevinden alındı.

Mayıs ayında Kaş Adliyesi’nde yaşanan olayda, avukat Hakan Tüzen, adliyede tuvalete doğru yürürken Feyzoğlu “Burası personel tuvaleti” diyerek tuvaleti kullanmamasını istedi. Bu durum, Tüzen ile Feyzoğlu arasında tartışmaya neden oldu. “Ben başsavcıyım. Bu tuvaleti kullanmana izin vermiyorum” diyen Feyzoğlu’na, Tüzen “Avukatım ve bu tuvaleti kullanma hakkım var” karşılığını verdi. Tartışma büyüdü, başsavcının koruma polisi Tüzen’i zorla tuvaletten çıkardı. Olayla ilgili tutanak tutuldu, tartışma HSK’ye şikayete kadar ileri gitti. Bir süre sonra Kaş Adliyesi’ndeki tuvaletin kilidi değiştirildi. Avukatların tuvaleti kullanamadığı 9 günün ardından tepkiler sonrası tuvalet yine herkesin kullanımına açıldı.

AFYON’A SAVCI OLDU

‘Makam tuvaleti’ kriziyle tartışma yaratan Gökhan Feyzoğlu, bugün yayınlanan HSK kararnamesiyle başsavcılık görevinden alındı. Feyzoğlu Afyon savcısı olarak atandı.

Adliyede ‘tuvalet’ kavgası: Başsavcı avukatı polis zoruyla çıkardı

Kilit bile değiştirilmişti! Adliyede ‘tuvalet’ krizi çözüldü

Kaynak: HABER MERKEZİ