Adli tıp uzmanları: Kesin ölüm nedenini belirlemek imkânsız

20 Şubat 2020 Perşembe

Adli tıp uzmanları: Kesin ölüm nedenini belirlemek imkânsız

Başta Rabia Naz Vatan olmak üzere, Şüpheli Çocuk Ölümlerinin Araştırılması için kurulan Meclis Araştırma Komisyonu, adli tıp uzmanlarını dinledi. Uzmanlar, Rabia Naz Vatan’ın ölüm nedeninin tartışmasız olarak belirlenemediğini ifade etti.

Komisyonda vekilleri bilgilendiren Ankara Üniversitesi Adli Bilimler Enstitüsü’nden Prof. Dr. Nergis Cantürk, eksikliklerle dolu olduğu belirtilen Adli Tıp raporunun erken gömülme nedeniyle tartışmalı hale geldiğini bildirdi.

Rabia Naz’ın şüpheli ölümünü duyuran Metin Cihan, Gülistan Doku olayının detaylarını anlattı

Birgün’den Hüseyin Şimşek’in haberine göre; Cantürk, Rabia Naz Vatan’ın defin işlemlerinin geciktirilmesi ve vücutta yapılacak incelemelerin detaylandırılması durumunda ölüm nedeninin ‘tartışmasız’ olarak belirlenebileceğini ifade etti. Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesi Adli Tıp Başkanlığı’nda görevli Doç. Dr. Sait Özsoy da milletvekillerine sunum yaptı. Doç. Dr. Özsoy, Rabia Naz Vatan’ın ölümünün ardından sağlıklı bir olay yeri incelemesi ve adli tıp kurumu araştırması yapılmadığını söyledi. Komisyon, son toplantısını önümüzdeki günlerde yapacak.

 

Tartıştığı mesai arkadaşlarını TIR’la kovaladı

Benzer Haberler