Adil Öksüz’e ne oldu? Saygı Öztürk’ten çok konuşulacak iddia

26 Kasım 2020 Perşembe

Gökhan Kazbek’in sunduğu Türkiye’nin Gündemi’nin bu haftaki konukları; CHP Genel Başkan Yardımcısı Fethi Açıkel, Konsensus Araştırma Şirketi Başkanı Murat Sarı, İktisatçı Prof. Dr. Gökhan Çapoğlu, Gazeteci – Yazar Saygı Öztürk ve HDP Grup Başkanvekili Saruhan Oluç oldu.

Öztürk, 15 Temmuz’daki darbe girişimi nedeniyle görülen Akıncı Üssü davasında mahkeme heyetinin açıkladığı kararı yorumladı.

Saygı Öztürk’ün yaptığı açıklamalar şu şekilde:

Darbenin perde arkası, görüşmeler, kayıtlar veya işte bugüne kadar kamuoyunun bilmediği bazı olaylar, darbenin gerçek isimleri, kimler darbenin içerisinde kimler yer alıyor, hangi komutanlıkta kim kendilerinden yana gibi belki çok önemli ayrıntılar ne yazık ki hep beraber Adil Öksüz’le beraber Türkiye dışına çıkmış oldu. Adil Öksüz için hep Türkiye dışına çıktı diyoruz ama bu kişinin öldürülmüş olabileceğini de asla göz ardı edilmemesi gerekiyor. Bazı olayları birbirine bağlamak gerek. Mesela ‘Yeşil’ kod adlı Mahmut Yıldırım vardı. Özellikle belli bir dönem çok önemli bir isimdi. İşte tetikçi olarak bilenen birisi. Adil Öksüz onun gibi nerede olduğu belli değil. Devletin kayıtlarında hala ölü olarak görülmüyor. Sağ olduğuna ilişkinde herhangi bir bulgu da yok. Bu da aynı şekilde baktığımız zaman Adil Öksüz’ün yani çok şey bilen, Amerika’yla direk bağlantı kuran son olarak Fethullah Gülen’in yanından darbeden 2 gün önce gelen bir kişinin baktığınız zaman önemli sırları olduğunu biliniyor. Bu kişinin kaçırılması yani oradan olay yerinden götürmesi, evet bu gerçekleştirmiş adliyeden çıkartılması gerçekleştiriyor ama sonrası hiç gören bilen yok. Bu kişiyle ilgili bugüne kadar hiçbir izine tüm arama araştırmalara rağmen henüz rastlanmış değildir. Bazen bazı kayıtlar veya bazı haberlerde işte Almanya’da evlerde, şurada burada denildi ama bu kişinin gerçekten o ülkelerde olduğuna ilişkin kayıt da yok. Yani öldürülmüş olabileceğini de hemen bunu da hiç göz ardı etmememiz gerekiyor. Çünkü bu kadar çok şeyi bilen kişinin böyle rahatlıkla ortada dolaşması da herhalde kendi örgütünün de asla izin vermeyeceğini de düşünmek gerekir diye bakıyorum

PROGRAMI İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN

Gökhan Çapoğlu: Tarikat ve cemaatleri tamamen yasaklamazsak yine çok ciddi maliyetler ödetecekler

İktidar ve muhalefet bloğunun son oy oranı kaç?

Benzer Haberler