Adana’dan Eskişehir’e geldi, kızını ve torununu öldürdü! Linç girişimini polis engelledi

Yayın tarihi: 13 Haziran 2024 Perşembe 12:11 pm - Güncelleme: 13 Haziran 2024 Perşembe 12:11 pm

Adana’dan Eskişehir’e gelen Osman Nuri K., tartıştığı kızı Merve Karabaş ve 7 yaşındaki torunu Alp Karabaş’ı evinin önünde tabancayla vurarak öldürdü. Sokakta linç edilmek istenen Osman Nuri K., gözaltına alındı.

Eskişehir’in Odunpazarı ilçesinde meydana gelen olayda Tarım İl Müdürlüğü’nde çalışan Merve Karabaş, sabah evinden çıkıp, oğlu Alp ile birlikte işe gitmek için kapının önündeki otomobile bindi. Bu sırada Adana’dan geldiği ve sokakta beklediği belirtilen Merve Karabaş’ın babası Osman Nuri K. kızıyla tartıştı, ardından belinden çıkardığı tabancayla otomobilin içindeki Merve Karabaş’a ateş etti. Otomobildeki torunu Alp ise araçtan çıkıp kaçtı. Cinayet şüphelisi Osman Nuri K., torununu da kaçarken arkasından ateş edip öldürdü.

LİNÇ GİRİŞİMİNİ POLİS ENGELLEDİ

Olayı görenler Osman Nuri K.’ye saldırırken, linç girişimini ise ihbarla adrese gelen polis ekipleri engelledi. Osman Nuri K., polis tarafından gözaltına alındı. Polisin incelemesinde sokakta 5 adet boş kovan bulundu.

Merve Karabaş’ın 11 yıllık eşi Ahmet Karabaş da haberi alıp eve geldi. Sokakta eşin ve çocuğunun öldürüldüğünü öğrenen Ahmet Karabaş, gözyaşlarına boğuldu. Olayla ilgili soruşturma sürüyor.

İngiltere’de 12 yaşındaki çocuklar 19 yaşındaki genci palayla öldürdü

Kaynak: DHA