Adana’daki sahte doktorun ifadeleri ortaya çıktı!

Yayın tarihi: 26 Ocak 2024 Cuma 4:31 pm - Güncelleme: 26 Ocak 2024 Cuma 4:31 pm

Adana Şehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde sahte, doktor yaka kartı ile yakalanan C.S.’nin ifadeleri ortaya çıktı. C.S. ifadesinde hastanede fizik tedavi gördüğünü belirterek, “Asansör ve kantinde bulunduğum zamanlarda bu kartı kullanıyordum” dedi.

Adana Şehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ndeki güvenlik görevlisi, kantinde alışveriş yapan C.S. isimli kadının, üzerinde “asistan doktor” ibaresi bulunan yaka kartından şüphelendi. Kadına hangi bölümde görevli olduğunu soran güvenlik görevlisi, çelişkili yanıt alınca durumu hastane polisine bildirdi. Polisin yaptığı kontrolde yaka kartının sahte olduğu belirlendi. Gözaltına alınan kadın, polis merkezine götürüldü.

Bir sahte doktor vakası daha! Gözaltına alındı

“HASTA MUAYENE ETMEDİM”

İfadesinde, hastanede rahat hareket edebilmek için yaka kartını taktığını itiraf eden C.S., “Haftada 3 gün hastanede fizik tedavi görüyorum. Yaka kartını bir kırtasiyeden çıkarttırdım. Asansör ve kantinde bulunduğum zamanlarda bu kartı kullanıyordum. Herhangi bir hasta muayene etmedim, hasta odası ya da muayenehaneye girmedim” dedi. İşlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen C.S., savcılık talimatıyla serbest bırakıldı.

YAKALANMA ANI ORTAYA ÇIKTI

Sahte yaka kartı ile hastanede gezen C.S.’nin, görevliler tarafından götürüldüğü anlara ilişkin güvenlik kamerası görüntüsü ortaya çıktı. Görüntülerde, C.S.’nin hastane koridorunda cep telefonu ile konuştuğu anlar yer aldı. C.S., yaka kartını hastanede görevli bir doktorun verdiğini, bu nedenle mağdur olduğunu öne sürdü.

 

Kaynak: TELE1