Adana’da Kaftancıoğlu’na destek: İktidarın son çırpınışları

13 Mayıs 2022 Cuma

Adana’da Kaftancıoğlu’na destek: İktidarın son çırpınışları

CHP Adana İl Örgütü, İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’na verilen hapis cezası ve siyasi yasağa tepki gösterdi. CHP Adana İl Başkanı Mehmet Çelebi, basın açıklamasında “İstanbul il başkanımıza Adana örgütümüz ve tüm demokrasi güçleri adına sevgilerimizi, dayanışma duygularımızı iletiyoruz. Canan yüreklidir. Canan cesurdur. Canan bizimdir” dedi.

Sözcü’den Ceyhun Özgönül’ün haberine göre, CHP Adana İl Başkanı Mehmet Çelebi, Kaftancıoğlu’na destek için yaptığı basın açıklamasında, “Bu karar demokratik siyasete vurulan bir darbedir. Kararı sadece Canan Kaftancıoğlu’na verilmiş bir ceza olarak değerlendirmiyoruz. Kararın hedefinde demokrasiye, demokratik siyasete inanan tüm siyasi partiler ve toplumsal muhalefet vardır. Bu yüzden bugün bu karara en yüksek sesle karşı çıkıyoruz” ifadelerini kullandı.

“İKTİDARIN GÜCÜNÜ KAYBETMEMEK İÇİN YAPTIĞI SON ÇIRPINIŞLAR”

Çelebi, açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

“Yargı sopasının muhalefeti susturmak ve baskılamak için iktidar erki tarafından kullanılmasına göz yummayacağız ve bu baskılara asla boyun eğmeyeceğiz. Bu cezalar, yasaklar ve baskılar üzerinden siyasi bir kazanç elde etmeye çalışanların hesaplarını, halkımızın da desteği ile sandıkta bozacağız. Demokratik yollarla seçim kazanamayacağını anlayan, seçimde uğrayacağı hezimetten korkan, vatandaşın hiçbir sorununa çözüm üretemeyen tükenmiş bir iktidarın, gücü kaybetmemek için yaptığı son çırpınışlara tanıklık ediyoruz.”

“YARGININ NASIL SİYASALLAŞTIĞI GÖZLER ÖNÜNE SERİLDİ”

Mehmet Çelebi konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Dün ‘gezi davası’, bugün Kaftancıoğlu kararı ile yargının nasıl siyasallaştığı gözler önüne serilmiştir. Görünen o ki yakın zamanda yapılan Adalet Bakanı değişikliği ile, siyasetin yargı üzerindeki vesayetini arttırmak hedeflenmiştir. Toplumun büyük çoğunluğu yargıya güvenini kaybetmiş durumda.

20 yıllık AKP iktidarının en fazla hasar verdiği kurum yargıdır ve bu yüzden sadece siyasette değil her alanda haksız hukuksuz kararlarla karşılaşmaya devam ediyoruz. Yapılacak olan ilk seçimde bu adaletsiz düzene son vereceğiz. İstanbul il başkanımıza Adana örgütümüz ve tüm demokrasi güçleri adına sevgilerimizi, dayanışma duygularımızı iletiyoruz. Canan yüreklidir. Canan cesurdur. Canan bizimdir.”

CHP’li vekilden AKP Sözcüsü Çelik’e Kaftancıoğlu tepkisi: İşledikleri kötülükleri hukukçulara yüklerler

Benzer Haberler