Adalet Bakanı, Soylu’yu hedef aldı

8 Kasım 2021 Pazartesi

Adalet Bakanı Gül, konuşmasında İçişleri Bakanı Süleyman Soylu‘yu hedef aldı.

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, “Masumiyet Karinesi ve Lekelenmeme Hakkı Sempozyumu”nun açılışında konuştu. Gül’ün konuşmasında kullandığı ifadeler AKP içindeki kavgayı da gözler önüne serdi.

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, “Değerli arkadaşlar bizim rehberimiz hukuktur, bizim rotamız hukuktur, bizim kılavuzumuz hukuktur. Biz yapalım hukuk arkadan gelsin değil hukuk önden yürüsün biz ona göre kendimizi ayarlayalım anlayışıdır hukuk devleti” dedi.

Gül, bu sözlerle İçişleri Bakanı Süleyman Soylu bir kez daha yüklenmiş oldu.

NE DEMİŞTİ?

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, muhtarlara yönelik yaptığı konuşmada şu ifadeleri kullanmıştı:

“110 bin metruk bina vardı, biz bunun 75 binden fazlasını yıktık. 15 binini de restore ettik. Geçen gün vilayetlere gidiyorum; Diyarbakır, Adana ve İstanbul da dahil olmak üzere, muhtarlarımız diyor ki ‘Efendim şurada metruk bina var burada metruk bina var. Ama mahkeme kararı var yıkamıyoruz.’ Ya arkadaş sen gece yık, mahkeme kararı bizim arkamızdan gelsin. Çünkü o bina orada durdukça orada uyuşturucu kullanılıyor. Vatandaş geliyor diyor ki muhtara “Bu binayı ne yapacaksın.” Muhtar “mahkeme kararı var yıkamayız” diyor. Ben de diyorum ki gece yarısı dozer gelsin yıksın kim yıktı biz nereden bilelim ya!”

Süleyman Soylu: İstanbul seçimini kaybettiğimizde ağladım

Benzer Haberler