Acun Ilıcalı RTÜK sessizliğini bozdu

14 Ocak 2022 Cuma

Acun Ilıcalı RTÜK sessizliğini bozdu

Acun Ilıcalı, BluTV’de yayınlanan ve sunuculuğunu Cansu Canan Özgen’in üstlendiği ’40’ programına konuk oldu. Ilıcalı, Exxen’de yayınlanan Hasan Can Kaya’nın Konuşanlar programına Radyo Televizyon Üst Kurulu’nun (RTÜK) incelemesi sonrası ilk kez konuştu.

Ilıcalı, “RTÜK olmalı televizyonda her şey istenildiği gibi yayınlanmamalı. Amerika’da da açık kanallarda denetim vardır. Daha önce biz de cezalar aldık ve haksız olanlar vardı. Ama bizim için her zaman mahkemeye gitme hakkımız açık, kazandığımız ve kaybettiğimiz davalar oldu. Platformlar konusunda RTÜK’ün esnek olması lazım. Hasan Can olayına gelince bu karara katılmıyorum” diye konuştu.

“ARGO KONUŞULAN BİR PROGRAM”

Acun Ilıcalı, sözlerine şöyle devam etti:

“Platform para verilip üye olunan bir yer. RTÜK’ün koruması gereken alan çocuklarımız. Onların zehirlenmesini engellemesi lazım. Ama platformda para verip de üye olunan bir yerde RTÜK baskın olmamalı bence. Hiçbir şeye karışmasın demiyorum ama Hasan Can kararını son derece yanlış buluyorum. Argo konuşulan bir program, arkadaşlar da ciddi derecede bipliyor. Ancak gündelik hayatta kullanılan kelimeler nedeniyle ceza verilmemeli.”

RTÜK, ‘Konuşanlar’ programı hakkında inceleme başlattı

Benzer Haberler