Acun Ilıcalı başarısının sırrını açıkladı: 30 yaşınıza kadar yapacağınız en önemli şey…

Yayın tarihi: 3 Mart 2024 Pazar 4:57 pm - Güncelleme: 3 Mart 2024 Pazar 4:59 pm

Acun Ilıcalı Antalya Diplomasi Forumu’nda başarısının neye borçlu olduğunu açıkladı. Ilıcalı, “30 yaşınıza kadar yapacağınız en önemli şey doğru dostlarınızı bulmak, gerçek arkadaşları bulmak. Yalnızlaşmayın. Arkadaşlarınızı yanlış seçmişseniz hemen oyuncu değiştirin” dedi.

Anadolu Ajansının (AA) “Global İletişim Ortağı” olduğu, Belek Turizm Bölgesi’ndeki NEST Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen Antalya Diplomasi Forumu 2024’te Acun Ilıcalı ve Dışişleri Bakan Yardımcısı Yasin Ekrem Serim’in katılımıyla ADF Youth (ADF Gençlik) oturumu düzenlendi. Çok sayıda gencin katıldığı programda Acun Ilıcalı, gençlerin sorularını yanıtladı.

“YURT DIŞINDAKİ TÜRKİYE ALGISI, BENCE BELKİ 5 BELKİ 10 KAT DEĞİŞTİ”

Ilıcalı, birçok ülkede Türkiye’yi temsil edip bu ülkelerde Türk bayrağını dalgalandırdıklarını belirtti. Ilıcalı, gençlere umutlarını kaybetmemeleri, hayata pozitif tarafından bakmaları ve sağlıklı olmanın kıymetini anlamaları tavsiyesinde bulundu. Bakan Yardımcısı Serim’in, Ilıcalı’dan, 1990’lı yıllardan bu yana yurt dışındaki Türkiye algısını değerlendirme yapmasını istemesi üzerine Ilıcalı, “Ben 1995’ten beri dünyayı geziyorum. Ne kadar değişti derseniz yurt dışındaki Türkiye algısı, bence belki 5 belki 10 kat değişti.” ifadelerini kullandı.

BAŞARISININ SIRRINI AÇIKLADI

Başarısını neye borçlu olduğunun sorulması üzerine Ilıcalı, kariyerinde ilerlerken kararlarında maddiyatı ön plana koymadığını, verdiği kararların hepsinde risk aldığını dile getirdi. Muhabirlikten bugünkü geldiği pozisyon sürecini anlatan Ilıcalı, gençlere “arkası dolu risk almalarını” önerdi. Almanya’da yeni bir kanal aldıklarını kaydeden Ilıcalı, bunun heyecanı içinde olduklarını söyledi.

Ilıcalı, AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “Tüm dünyada konuşulan konuların merkezinde, en büyük savaşların ortasında arabulucu olarak yer aldığını” belirterek, Türkiye’nin gücünü “sonuna kadar hissettirdiğine” işaret etti.

Survivor’da görülmemiş olay! Abisi Dominik’te bağlantı kurup yemek göndermeye çalışmış

“AMERİKA’YA GİRERKEN FATMAGÜL’ÜN SUÇU NE DİYOR BANA POLİS”

Kültürel diplomasi konusunda Türk dizilerinin dünyadaki önemini değerlendiren Ilıcalı, “Dizi dünyasındaki yapımcılarımızın geldiği nokta ve başarı inanılmaz.” dedi. Ilıcalı, Türk ekonomisinin güçlü olmasının dizi sektörünü beslediğini, dizi yapımcılarının da kaliteli diziler yaparak dünyada Türkiye’yi başarıyla temsil ettiğini vurguladı. Türk dizilerinin dünyada birçok ülkede oldukça bilinir hale geldiğine dikkati çeken Ilıcalı, “Abartısız söylüyorum, Amerika’ya girerken ‘Fatmagül’ün Suçu Ne’ diyor bana polis.” dedi.

Ilıcalı, spor diplomasisinin ülkeler arasındaki gerilimi yumuşatan ve ülkeleri birbirine yakınlaştıran bir etkisi olduğunu belirterek, “Sporun insanlar üzerindeki o ağır etkisini, dünyadaki o gergin diplomasiyi nasıl yumuşattığını ya da ülkeleri birbirine adım adım nasıl yaklaştırdığını görüyoruz.” dedi.

“30 YAŞINIZA KADAR YAPACAĞINIZI EN ÖNEMLİ ŞEY…”

Hayatta acı ve mutluluğu paylaşan insanların olmasının önemli olduğunu belirten Ilıcalı, “30 yaşınıza kadar yapacağınız en önemli şey doğru dostlarınızı bulmak, gerçek arkadaşları bulmak. Yalnızlaşmayın. Arkadaşlarınızı yanlış seçmişseniz hemen oyuncu değiştirin.” ifadelerini kullandı.

Ilıcalı, televizyon endüstrisinde gelecekte görmek istediği trendlerin ne olduğuna ilişkin soruya da, “Ben gündüz programlarının bir değişime uğramasını isterim. Gündüz yayınlarında işin içinde eğlence olan daha pozitif yayınlar olsun isterim.” değerlendirmesini yaptı.

“İNSANLARIN UYKUSUNU ALMIŞ ŞEKİLDE İŞE GİTMESINI İSTİYORUM”

Sabah erken uyanmaya karşı olduğu ifadelerinin sorulması üzerine Ilıcalı, “İnsanların daha mutlu ve huzurlu bir şekilde kalkıp uykusunu almış bir şekilde işe gitmesini istiyorum.” dedi.

Ilıcalı, mesainin 10 buçukta başlaması gerektiğini belirterek, “Ben de 12’de başlasın demiyorum. Zaten 8’de kalkarsın, 9’da çıkarsın 10’da işe gelirsin. Hani ben demiyorum ki öğleden sonraya kadar yatalım. Ama sabahın 6’sında 7’sinde yollara döküleceğimiz bir şey yok arkadaşlar. Bir şey kaçırmayız yani. Bu iki saatle bir şey kaçmaz.” diye konuştu.

Oturumun ardından Bakan Yardımcısı Serim ve Acun Ilıcalı, gençlerle hatıra fotoğrafı çektirdi.

Survivor’daki diskalifiye kararına teyzelerden tepki: Acun Ilıcalı’ya seslendiler

Kaynak: TELE1