Acil serviste sıkılan kurşun doktoru sıyırdı iddiası

2 Ekim 2023 Pazartesi

Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin (EAH) girişinde x-ray cihazı olan acil servisinde önceki gün akşam saatlerinde silahlı kavga yaşandığı iddia edilirken, sıkılan bir merminin de doktoru 10 santimetreyle sıyırdığı söylendi.

Cumhuriyet gazetesinde yer alan bilgiye göre Ankara EAH acil servisinde önceki gün akşam saatlerinde travma alanındaki bir hastayla husumetli olan bir kişi, hastanın yanına geldi. Yaşanan tartışmanın ardından silah sesleri yükseldi. Silahlardan çıkan bir kurşunun, acil serviste görevli bir hekimi 10 santimetreyle sıyırdığı öğrenildi. Olayda can kaybı ve yaralanma olmadı.

SAĞLIKTA ŞİDDET DURMUYOR

Ankara Tabip Odası (ATO) konuya ilişkin yapılan açıklamada, “Sağlıkta şiddet durmuyor, durduramıyorsunuz. Sağlık bakanı nerede?” diye sordu.

Açıklamada “Sağlık Bakanlığı’nın duyurduğu ‘Hastanelerde Şiddeti Önlemek İçin Yeni Uyarı Sistemi’ ilanından bu yana hekim ve sağlık emekçilerinin hayatına kast eden saldırıların arkası kesilmiyor. Her gün darp edilme korkusu, canımızdan olma endişesiyle çalışmak istemiyoruz” dendi.

Sağlıkta şiddetin bir aylık bilançosu! 60 vaka