Acı biber turnuvalarının değişmez yarışmacısı hayatını kaybetti

12 Haziran 2021 Cumartesi

Acı biber turnuvalarının değişmez yarışmacısı hayatını kaybetti

Kumluca Tarım ve Seracılık Festivali’nin acı biber yeme turnuvalarının değişmez yarışmacısı Pala lakaplı Cemal Aydoğan, kalp krizi nedeniyle hayatını kaybetti.

Kumluca ilçesine bağlı Kum Mahallesi’nde seracılık ile geçimini sağlayan ve yaklaşık 10 yıldan beri Kumluca Belediyesi tarafından düzenlenen Tarım ve Seracılık Festivali kapsamında düzenlenen acı biber yeme yarışmasının en renkli siması olan 56 yaşındaki Cemal Aydoğan yaşamını yitirdi.

Evli ve 3 çocuk babası olan Cemal Aydoğan, ürettiği sebzeleri Kumluca Toptancı Hali’ne götürürken kalp krizi geçirdi. Ambulans ile özel hastaneye kaldırılan Aydoğan yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Acı biber yarışmalarındaki şovlarıyla tanınıyordu

Cemal Aydoğan, ilçede esnaflık yapan Hüseyin Özdilek (56) ile birlikte yaklaşık 10 yıldan beri Tarım ve Seracılık Festivali’nde düzenlenen acı biber yarışmasında yaptıkları şovlarla akıllarda yer edinmişti.

Pala lakaplı Cemal Aydoğan’ın yarışmalara birlikte katıldığı arkadaşı Hüseyin Özdeilek, çok üzgün olduğunu, bir gün önce akşam birlikte sohbet edip çay içtiklerini söyledi. Cemal Aydoğan’ın ölüm haberi ilçe halkı tarafından üzüntüyle karşılandı.

Benzer Haberler