Aci ailesini yıkan ikinci ölüm: Katil sürücünün savunması pes dedirtti

Yayın tarihi: 17 Mart 2024 Pazar 12:31 pm - Güncelleme: 17 Mart 2024 Pazar 12:31 pm

Yazar Eylem Tok’un 17 yaşındaki oğlunun karıştığı kaza sonucu hayatını kaybeden Oğuz Murat Aci‘nin benzer bir kazada ölen kuzeni Anıl Aci’ye çarpan sürücü serbest bırakıldı. Sürücü savunmasında rüzgarı suçladı.

İstanbul Eyüpsultan’da trafik kazasında Oğuz Murat Aci’nin ölümüne neden olan, 4 kişiyi yaralayan ve ABD’ye kaçan 17 yaşındaki ehliyetsiz sürücü Timur C. ile annesi yazar Eylem Tok gündemdeki yerini korurken, Oğuz Murat Aci gibi benzer kazada ölen kuzeni Anıl Aci’ye çarpan sürücü serbest bırakıldı.

Geçtiğimiz pazartesi günü emniyet şeridindeki Anıl Aci’ye çarparak ölümüne neden olan Sait İ., kullandığı kamyonu rüzgarın savurduğunu öne sürdü, adli kontrol uygulanarak serbest kaldı.

SAVUNMASINDA RÜZGARI SUÇLADI

Sait İ. ifadesinde “Rüzgarın idaremdeki aracı hafif savurması sonucu aracım sağ tarafa doğru yani emniyet şeridine doğru savruldu. Sonrasında emniyet şeridinde bir araç olduğunu fark ettim ve aracı toparlamaya çalıştım. Ancak emniyet şeridindeki aracın sol yanına sürterek çarptım. Orada birisine çarptığını aracımın aynasından arkaya baktığımda gördüm. Yolda herhangi bir ikaz bulunmamaktaydı” dediği öğrenildi.

Murat Aci’nin kuzeni de benzer kazada hayatını kaybetti

“ONUN Kİ YURT DIŞINA KAÇTI, BİZİMKİSİ SERBEST BIRAKILDI”

Baba Soner Aci, “Oğuz Murat Aci’nin olayının birebir aynısı. Nasıl emniyet şeridinde onları gelip ezip geçtiyse, kaza aynı fakat yerler ayrı, bizi de emniyet şeridinde geldi ezip geçti. Kaza anını şöyle hatırlıyorum. Bir toz duman içinde kaldım önüme baktığım zaman, kamyonun hızla gittiğini gördüm. Ben o arada olayın tam farkında değildim, bağırdım ‘kamyonu yakalayın’ dedim. Kamyon 500 metre sonra durdu. Zaten arkamı döndüğümde olanlar olmuştu. Arızaya bakacaktık, basit bir şeyse kendi çabamızla yapmaya çalışacaktık fakat durmamızla, kaputu açtık ve arkasından bu olay yaşandı. Arabayı ben kullanıyordum. Kaza hemen hemen birebir aynı, emniyet şeridinde. Onunki yurt dışına kaçtı, bizimkisi de bir gece gözaltında kaldı ertesi gün serbest bırakıldı. Adaletli bir şekilde tecelli etmesini istiyorum” dedi.

“ACININ NE OLDUĞUNU DAHA ANLAYAMADAN SERBEST BIRAKILDI”

Nişanlısından geriye kalan yüzüğü boynunda taşıyan Elif Aydın ise, “Olay anında orada değildim ama onlarla gidecektim. O gün biz zaten Anıl ile beraberdik. Dediği gibi düğünüme iki ay vardı. Nikah tarihi almak için beraberdik o gün, nikah tarihi almaya gittik. Acının ne olduğunu daha anlayamadan benim perşembe günü karşıma avukat çıkıp dedi ki, ‘Adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.’ Şu kadarcık bir dosya getirdiler elime, dedim ki, ‘Bu mu bunun karşılığı’. Anlatmadığımız duyguların vicdan azabını çekip, bir köşede oturup saatlerce duruyoruz. İnsanlar bizi toplamaya çalışıyor. En azından ilk duruşmaya kadar, o dört duvarın içinde kalsın. Vicdanıyla baş başa kalsın” ifadelerine yer verdi. (DHA)

Eylem Tok’un firari oğlunun öldürdüğü gencin aile avukatı: Babasıyla irtibatta olduklarını düşünüyoruz

Kaynak: TELE1