AC Valhalla nerede daha performanslı çalışıyor

23 Kasım 2020 Pazartesi

Konsol sektörünün önemli isimlerinden biri olan Sony yeni nesil konsolunu geçtiğimiz gün ülkemizde satışa sundu. Microsoft ise Türkiye pazarına Sony’den birkaç gün önce girmişti. Bilindiği üzere iki konsol da çıkmadan önce teknik özellikleri açıklanmıştı.

Açıklanan teknik özelliklere göre Microsoft’un yeni nesil konsolu Xbox Series X, Sony’nin konsolu PlayStation 5’ten daha güçlüydü. Fakat görünen o ki 3. parti oyunların bazılar PS5’te Xbox Series X’ten çok daha iyi çalışıyor. Nitekim bu oyunlardan birisi de Assassin’s Creed serisinin son oyunu olan Valhalla.

AC Valhalla

Normal şartlarda her oyunun Xbox Series X’te daha iyi çalışmasını bekleyebilirsiniz. Fakat söz konusu oyun olduğunda geliştirici kitleri de çok önemli. Dolayısıyla burada 3. parti stüdyoların hangi kit üzerinde daha titiz çalıştığı büyük önem arz ediyor.

Kısaca özetlemek gerekirse, Xbox Series X teknik özellikler bakımından daha güçlü diye bütün oyunların bu konsolda daha performanslı çalışması beklenemez.

Aynı AC Valhalla örneğinde olduğu gibi. Ubisoft’un yeni oyunu performans anlamında PS5’te daha verimli bir performansa sahip. En azından Xbox Series X’e oranla daha güçlü diyebiliriz.

Bu arada dip not olarak belirtelim. Hali hazırda ülkemizde PS5’in stokları tükenmiş durumda.

Koronavirüs kapmayanların sırrı ne? İşte bazı öneriler