ABD’yi gören Sabah Gazetesi Isparta’yı görmedi

7 Şubat 2022 Pazartesi

ABD’yi gören Sabah Gazetesi Isparta’yı görmedi

İktidara yakınlığı ile bilinen Sabah Gazetesi, ABD’de kar yağısı sonrası yaşanan elektrik kesintisini manşetine taşıdı. Isparta‘nın 5 gün boyunca elektriksiz kalmasını görmeyen Sabah Gazetesi, İstanbul’da yağan kar yağışının faturasını İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’na yüklemiş, mobese görüntülerini de servis etmişti.

Sabah Gazetesi dün tuhaf bir haberi manşetinden servis etti. Sabah’ın haberinde “ABD’de orta kesimlerde etkili olan şiddetli kar ve buz fırtınaları, ülkenin 20’den fazla eyaletinde hayatı durma noktasına getirdi. Yetkililer, 85 milyondan fazla kişiye hava durumu uyarısında bulunurken fırtınanın neden olduğu elektrik kesintilerinde yüz binlerce kişi mağdur oldu.” ifadeleri kullanıldı.

ISPARTA’YI GÖRMEDİ

Isparta’da yaşanan yoğun kar yağışı nedeniyle kentin elektrikleri kesildi. 5 gün boyunca elektrik verilmeyen kentte bir yurttaş da hayatını kaybetti. Aynı Sabah Gazetesi 5 gün boyunca elektrik verilmeyen Isparta’yı görmedi.

MOBESE GÖRÜNTÜLERİNİ SERVİS ETMİŞTİ

Öte yandan Sabah, İstanbul’a yağan kar yağışının faturasını İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’na yüklemiş, İmamoğlu’nun İngiliz Büyükelçi ile yemek yediği sokaktaki mobese görüntülerini servis etmişti.

Bakanlıktan Isparta’daki enerji verme çalışması hakkında açıklama

Benzer Haberler