Abdurrahman Dilipak: Bir tripod, bir kamera satışı patlamadan…

21 Mayıs 2021 Cuma

Abdurrahman Dilipak: Bir tripod, bir kamera satışı patlamadan…

Abdurrahman Dilipak, pandemi genelgelerinin hukuka uygun olmadığını belirten Viranşehir Savcısı Eyüp Akbulut’un görevden uzaklaştırılmasına tepki gösterdi.

Yeni Akit yazarı Abdurrahman Dilipak, pandemi genelgelerini eleştirerek, soruşturma başlattığı için görevden uzaklaştırılan Viranşehir Savcısı Eyüp Akbulut’la ilgili ‘Bir tripod, bir kamera satışı patlamadan’ başlıklı bir yazı kaleme aldı.

Savcı Akbulut için “Bir yiğit adam çıktı, cesaret gösterdi, milletin sesine kulak verdi, CoVID fitnesinin arkasındaki derin gerçeği ortaya çıkartacak bir adım attı. Bir soruşturma başlattı” yorumunu yapan Dilipak, yazısında özetle şu ifadeleri kullandı:

“Bakın adalet böyle zedelenmeye devam ederse, halk yargıdan umudunu keserse iş ‘ihkakı hak’ noktasına gelebilir. Artık bir örnek de var, bir tripod, bir kamera, konvansiyonel medyanın tamamından daha etkili olabiliyor. Bakın ‘tuz kokarsa’ yapacak bir şey kalmaz. Madem toplumun nabzını tutamıyorsunuz, ‘Tripot ve 4K kamera satışları’nı kontrol edin.

HSK’nın kararı, ‘kızım sana söylüyorum, gelinim sen dinle’ kabilinden bir karar gibi geldi bana. Hukuki olmaktan çok siyasi gibi. Burada asıl hedef, Viranşehir savcısının şahsında bütün savcılardır. Şimdi o savcılar düşünsünler. Haksızlıklar karşısında susanlardan olmayalım. Viranşehir savcısı Allah’a emanet. Allah onu korusun.”

TIKLAYIN- Kısıtlama cezalarını eleştiren savcı görevden uzaklaştırıldı

TIKLAYIN – Genelgeleri ‘Muhtemelen işimi kaybedeceğim’ diyerek eleştiren savcıya inceleme iddiası

 

Benzer Haberler