ABD’de aşı kampanyası: Karneni göster, bedava donutu kap

26 Mart 2021 Cuma

Amerika Birleşik Devletleri (ABD) merkezli donut zinciri, koronavirüs aşılanma kartını gösteren herkese bedava donut vereceğini duyurdu.

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınında vaka sayıları artmaya devam ederken aşılama kampanyaları da sürüyor. Salgından en çok etkilenen Amerika Birleşik Devletleri’nde de ünlü donut zinciri Krispy Krime, aşılama oranına destek vermek için kampanya yaptığını duyurdu.

Şirketin sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Kovid-19 aşısı yaptıranlara ‘tatlı’ bir destek göstermek istiyoruz. Bugünden başlayarak, Krispy Kreme şubesine Aşılanma Kartı’nı getir ve 1 bedava donut al. Bu 2021’in sonuna kadar devam edecek” ifadelerine yer verildi.

Ayrıca bunun sadece ABD şubelerinde geçerli olduğu belirtildi.

130 MİLYONDAN FAZLA KİŞİ AŞILANDI

Öte yandan, salgından en fazla etkilenen ülkelerin başında gelen ABD’de Kovid-19 aşılama istatistiklerini takip eden Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezine (CDC) göre, yapılan aşı sayısı 130 milyon 473 bini geçti. Ülkede, 85 milyon 472 binden fazla kişiye ilk doz, 46 milyon 365 bini aşkın kişiye ikinci doz Kovid-19 aşısı yapıldı.

Ülkede koronavirüsten ölenlerin sayısı ise 545 bin 282’ye, vaka sayısı da 30 milyon 12 bin 351’e ulaştı.

Benzer Haberler