ABD’de aracıyla eylemcilerin arasına dalan kadın serbest bırakıldı

Yayın tarihi: 14 Aralık 2020 Pazartesi 8:28 am - Güncelleme: 14 Aralık 2020 Pazartesi 8:29 am

ABD’nin Manhattan bölgesinde cuma günü düzenlenen Siyahilerin Hayatı Önemlidir gösterisine katılan protestocuların arasına lüks aracıyla dalan ve 6 kişinin yaralanmasına neden olan kadının olaydan saatler sonra serbest bırakıldığı ortaya çıktı.

52 yaşındaki Kathleen Casillo’nun tutuklanmasına dünya çapında konuşulan korkunç görüntüler de yetmedi. Yetkililer, aynı kentteki Queens’te yaşayan kadının 22 Şubat’taki duruşmaya kadar mahkeme yüzü görmeyeceğini bildirdi.

Independent’ta yer alan habere göre,  Dikkatsizce tehlike oluşturmaktan yargılanacak Casillo’ya suçlu bulunması halinde maksimum bir yıl hapis cezası verilecek.

Casillo, cuma günü yerel saatle 16.00 sularında gerçekleşen olayda, göstericilerin lüks otomobiline vurduğunu, kendisinin de onlardan kurtulmak için gaza bastığını öne sürmüştü.

Göstericilerse böylesine vahşi bir olayı faili olan kadına kelepçe takılmamasını eleştirmişti.

New York polisi, olayda yaralanan 6 kişinin hayati tehlikesi olmadığını bildirdi. New York Post’a konuşan polis kaynakları, olay sırasında Casillo’nun yanında 29 yaşındaki kızının olduğunu ifade etti.