ABD seçimleri; Florida’da silahlı saldırı, Philadelphia’da bomba ihbarı

7 Kasım 2020 Cumartesi

ABD seçimleri; Florida’da silahlı saldırı, Philadelphia’da bomba ihbarı

ABD’de 3 Kasım’da yapılan seçimlere ilişkin oy sayım işlemi devam ederken, Philadelphia’da, Biden ve Trump destekçilerinin toplandığı alanda iki ayrı bomba ihbarı yapıldığı belirtildi. Florida’da Trump destekçilerinin düzenlediği bir miting sırasında hareket halindeki bir araçtan ateş açıldığı, iki kişinin yaralandığını bildirdi.

ABD başkanlık seçiminde oy sayımının devam ettiği Pennsylvania eyaletinin Philadelphia kentinde Donald Trump ve Joe Biden destekçileri karşıt protestolar düzenlerken, Ulusal Muhafızlar gerilime karşı sokağa indi. Trump destekçileri “Oyları çalmaya son verin” derken, Biden destekçileri ise “Tüm oylar sayılmalı” yazılı dövizler taşıdı.

Sputnik’in haberine göre, Philadelphia’da, Biden ve Trump destekçilerinin toplandığı alanda iki ayrı bomba ihbarı yapıldı. Polis, oy sayım merkezi yakınlarındaki alanı tahliye ederken, alanda herhangi bir patlayıcı materyale rastlanmadığı bildirildi.

ABD’de seçim heyecanı sürüyor! Biden Beyaz Saray’a yakın

FLORIDA’DA SİLAHLI SALDIRI

WSVN 7 News, Florida eyaletindeki Fort Lauderdale’de Trump destekçilerinin düzenlediği bir miting sırasında hareket halindeki bir araçtan ateş açıldığı, iki kişinin yaralandığını bildirdi.

Polis, şüphelinin aracını kalabalığın içine sürdüğünü, sonradan ateş açtığını açıkladı. Şüphelinin olay yerinden kaçmayı başardığı belirtiliyor.

Biden: 74 milyon Amerikalı ülkenin bir araya gelmesini istedi

Benzer Haberler